Reklama Reklama Reklama
Reklama
Szukaj w artykułach:
               Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************
plonszczak.pl arrow Artykuły arrow nr 49 (1077) - 16 grudnia 2015 arrow Kwesta i akcja Gorączka złota
Piątek, 19 stycznia 2018 r.
Aktualne wydanie
Pierwsza strona
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Galeria zdjęć
Numery archiwalne
Artykuły
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Kwesta i akcja Gorączka złota Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu

Wielkie paczek szykowanie


Zdjęcie do artykułuW myśl hasła „Wiele czyni ten, kto czyni co może…” odbyły się w Płońsku dwie kwesty uliczne i zbiórka w ramach akcji „Gorączka złota” zorganizowane przez miejscowy Oddział Rejonowy PCK. Dzięki zbiórkom kilkadziesiąt rodzin z powiatu płońskiego otrzyma świąteczne paczki.

Kwotę 1.435,04 zł oraz całe 240 kg „złotych” monet uzbierali wolontariusze płońskiego oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża w dwóch różnych akcjach pomocowych, których celem jest obdarowanie słodkimi paczkami dzieci z ubogich rodzin z terenu powiatu płońskiego. W ubiegłym roku nasz miejscowy PCK przygotował dzieciom 70 paczek i zapowiada, że w tym roku ta świąteczna pomoc dotrze także do jak największej liczby osób.

A zorganizowanie tych paczek jest możliwe dzięki bezinteresownemu zaangażowaniu szkolnej młodzieży, która w ramach wolontariatu uczestniczyła w kwestach ulicznych, w dniach 22 listopada i 6 grudnia. Łącznie 25 wolontariuszy ze szkół podstawowych w Płońsku, płońskiego Gimnazjum nr 1 oraz Zespołu Szkół im. Królowej Jadwigi w Czerwińsku zebrało kwotę 1.435,04 zł. Do tej kwoty należy dołączyć jeszcze nieprzeliczone 240 kg „złotych” monet, zebrane w ramach akcji „Gorączka złota”. Do niej włączyło się aż 13 szkół z terenu powiatu płońskiego (szkoły podstawowe w Sarbiewie, Goławinie, Stróżewie, Grodźcu, Kołozębiu, Smardzewie, Kamienicy, zespoły szkół w Lisewie, Polesiu, Sochocinie i Czerwińsku, Gimnazjum nr 1 i Szkoła Podstawowa nr 3 w Płońsku). W tych miejscach zbierane były monety o nominałach 1, 2 i 5 groszy, które trafią do ogólnej puli pieniędzy przeznaczonych na świąteczne paczki.

- Zarząd Rejonowy PCK chce serdecznie podziękować za zaangażowanie uczniom i opiekunom szkolnych kół PCK oraz za hojność wszystkim darczyńcom. Dzięki państwa pomocy, PCK może każdego roku podarować potrzebującym chociaż namiastkę radosnych świąt Bożego Narodzenia - mówi reprezentująca Oddział Rejonowy PCK w Płońsku Marta Synderska.

Anna Piórkowska

foto: zbiory prywatne

Więcej zdjęć w Galerii
 
REKLAMA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecane strony
 
Do góry Do góry