Reklama Reklama Reklama
Reklama
Szukaj w artykułach:
               Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************
plonszczak.pl arrow Artykuły arrow nr 49 (1077) - 16 grudnia 2015 arrow Przedstawienie u św. Michała
Piątek, 19 stycznia 2018 r.
Aktualne wydanie
Pierwsza strona
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Galeria zdjęć
Numery archiwalne
Artykuły
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Przedstawienie u św. Michała Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu

O Karolinie i jej wierze


Zdjęcie do artykułuDo trwania w wierze i ufności do ostatniej chwili życia zachęcała w niedzielę, 13 grudnia, młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, działającego przy parafii św. Michała Archanioła w Płońsku.

W ramach kazania, podczas mszy odprawianych tego dnia, jako wprowadzenie do rozpoczynających się w parafii rekolekcji, młodzi wystawili przedstawienie pt. „Ostatni dzień z życia Karoliny Kózkówny”. Przygotowali je pod kierunkiem wikariusza ks. Sebastiana Pakulskiego.

W kilkanaście minut aktorzy przywołali czasy (przełom XIX/XX w.), w jakich żyła - dziś już błogosławiona - Karolina. Wspomnieli jej umiłowanie modlitwy i żywą wiarę. To ona była wzorem dla rodziny i znajomych - często uczestniczyła w Eucharystii i wiele godzin każdego dnia spędzała m.in. na śpiewaniu godzinek, czytaniu Pisma Świętego i odmawianiu różańca, z którym praktycznie nie rozstawała się. Chętnie zajmowała się też potrzebującymi. Ostatni dzień jej życia był również zgodny z jej niezwykle silną wiarą. Do końca pełna była ufności w Pana.

Jak zginęła błogosławiona Karolina? Na początku I wojny światowej uprowadził ją carski żołnierz, który bestialsko ją zamordował, gdy broniła się, pragnąc zachować dziewictwo. Miała zaledwie 16 lat. Jej zmasakrowane ciało znaleziono po kilkunastu dniach w  lesie niedaleko miejsca, gdzie mieszkała. W 1987 roku papież Jan Paweł II dokonał jej beatyfikacji.

Błogosławiona Karolina Kózkówna jest patronką Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Ruchu Czystych Serc.

Małgorzata Wielechowska

 
WYSTĄPILI

Barbara Akpang, Robert Karpiński, Monika Kowalewska, Aleksandra Lasota, Marta Mańk, Marta Omylińska, Sebastian Szymański, Klaudia Śladowska, Emilia Tokarska, Natalia Trojanowska, Julita Więcław, Martyna Wieczorek, Karolina Wiśniewska. Opiekun: ks. Sebastian Pakulski.

foto: Małgorzata Wielechowska

Więcej zdjęć w Galerii
 
REKLAMA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecane strony
 
Do góry Do góry