Reklama Reklama Reklama
Reklama
Szukaj w artykułach:
               Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************
plonszczak.pl arrow Pierwsza strona arrow Zawody strzeleckie w Szerominku
Wtorek, 16 stycznia 2018 r.
Aktualne wydanie
Pierwsza strona
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Galeria zdjęć
Numery archiwalne
Artykuły
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
AKTUALNE WYDANIE nr 146 (1174) - 10 stycznia 2018
Okładka
KOLUMNY STAŁE


Powiększ okładkę...
Ogłoszenie płatne
Zawody strzeleckie w Szerominku Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu

Wystrzałowa niedziela


Zdjęcie do artykułuW niedzielę, 8 listopada, na strzelnicy Ligi Obrony Kraju w Szerominku, gm. Płońsk, odbyły się zawody strzeleckie o puchar burmistrza Płońska. Wzięło w nich udział ponad 30 sympatyków strzelania, którzy rywalizowali w trzech konkurencjach: pistolet centralnego zapłonu, pistolet boczny zapłon i karabin boczny zapłon.

Zawody otworzył prezes Płońskiego Stowarzyszenia Kolekcjonerów Broni Palnej i Strzelectwa Sportowego Hubert Kowalik wraz z burmistrzem Płońska Andrzejem Pietrasikiem. Kowalik w kilku słowach objaśnił regulamin zawodów oraz przedstawił sędziów, którzy czuwali nad prawidłowym i bezpiecznym ich przebiegiem. Burmistrz Andrzej Pietrasik życzył wszystkim celnych strzałów oraz oficjalnie otworzył zawody. Jako jeden z pierwszych oddał też strzały do tarczy.

Jak zapewniali organizatorzy spotkania - Płońskie Stowarzyszenie Kolekcjonerów Broni Palnej i Strzelectwa Sportowego oraz Sokół LOK Płońsk - niedzielne zawody miały popularyzować strzelectwo sportowe oraz konsolidować środowisko strzeleckie, a że pogoda dopisała, to chętnych do strzelania i integracji było dużo.

W konkurencji pistolet boczny zapłon najlepszy okazał się Sylwester Rostowski. Drugie miejsce wystrzelał Bogdan Salamon, a trzecie Jerzy Szymańczyk. Sławomir Łazarski okazał się zwycięzcą w konkurencji karabin boczny zapłon, na drugim miejscu znalazł się Robert Więckiewicz, a na trzecim Sławomir Piekarz.

Grzegorz Serowiński najlepszy był w konkurencji pistolet centralny zapłon, nieco mniej punktów uzyskał Piotr Truszkowski, co dało mu drugie miejsce. Trzeci w tej konkurencji był Janusz Świątek.

W rywalizacji wzięły też udział dwie kobiety. Do konkurencji pistolet boczny zapłon przystąpiła Monika Idzikowska, zapewniając sobie tym samym puchar. Eliza Ostrowska wystąpiła w dwóch pozostałych konkurencjach - dzięki czemu została w obu zwyciężczynią.
 
Łukasz Wielechowski

foto: Łukasz Wielechowski

Więcej zdjęć w Galerii
 
REKLAMA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecane strony
 
Do góry Do góry