Szukaj w artykułach:
               Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************
plonszczak.pl arrow Sport arrow nr 38 (1066) - 30 września 2015 arrow Tym razem dużo więcej zwycięstw

Zdjęcie do artykułu
Po dwie kolejki spotkań w III lidze i A klasie, dodatkowo derbowy pojedynek w okręgówce - niewątpliwie był to ciekawy piłkarski tydzień.

Kadrowe kłopoty

Po wysokiej porażce z warszawskim Ursusem, do kolejnego trudnego trzecioligowego tygodnia z dwoma spotkaniami Błękitni przystępowali w kiepskich nastrojach - z licznymi kłopotami kadrowymi spowodowanymi kontuzjami i pauzami za kartki. Trudności były na tyle duże, że władze klubu wzmocniły skład dwoma nowymi zawodnikami - do zespołu dołączył bramkarz Kacper Zapała, a także zawodnik z Gruzji Konstantin Gabashvili.

I ogólnie bilans ubiegłotygodniowych dwóch potyczek raciążan trzeba ocenić na plus. Co prawda w środę swoją wyższość na ten moment pewnie udowodnili zawodnicy warszawskiej Polonii (mecz został rozstrzygnięty w ostatnich dwóch minutach pierwszej części gry, kiedy warszawianie zdobyli dwie bramki), to już w sobotę Błękitni wrócili z pełną pulą z Poddębic.

I osiągnęli to w bardzo trudnej sytuacji, bowiem już od 7 minuty grali w dziesiątkę, bo czerwoną kartkę obejrzał Adrian Bieńkowski. Jednak, mimo przewagi gospodarzy, to Błękitni objęli prowadzenie, kiedy to przepiękny strzał z ponad dwudziestu metrów oddał w 26 minucie Dawid Klepczyński, a piłka poszybowała w samo „okienko”. Piłkarze Neru coraz bardziej jednak wykorzystywali grę w przewadze. Już do przerwy wyrównali, a w 64 minucie wyszli na prowadzenie. Potem jednak Błękitni pokazali wielką determinację, a sytuacja na boisku zaskoczyła chyba wszystkich. W 68 minucie kolejne uderzenie z dystansu Klepczyńskiego dało wyrównanie, a kilkadziesiąt sekund później Daniel Mitura tak obsłużył podaniem Łukasza Wróblewskiego, że ten znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i... jak się później okazało zdobył zwycięską bramkę.

Po znakiem derbów

W lidze okręgowej najważniejszym wydarzeniem była derbowa potyczka w Płońsku, ale kibice trzeciej z naszych drużyn także mieli emocjonującą sobotę. Po dwóch kolejnych przegranych do Sochocina przyjechała dobrze w tym sezonie spisująca się Boruta Kuczbork i był duży niepokój. Zawodnicy Wkry stanęli jednak na wysokości zadania i powrócili na ścieżkę zwycięstw, pokonując, po golach Mateusza Ordaka i Radosława Wolińskiego, rywali 2:1.

A w derbowym pojedynku pomiędzy PAF Płońsk a Soną, zdecydowanym faworytem był zespół z Nowego Miasta. Jednak derbowe pojedynki rządzą się swoimi prawami i tak też było tego dnia. Choć to Sona w pierwszej połowie była częściej przy piłce, to gospodarze jako pierwsi wyszli na prowadzenie - do siatki w 35 minucie trafił Bartosz Gołaszewski. Dwie minuty później był już jednak remis, do którego doprowadził Michał Ernest. Ten sam zawodnik dał Sonie prowadzenie po rzucie karnym w 42 minucie. Warto wspomnieć, że gospodarzy dwukrotnie ratowała poprzeczka, a stuprocentowej sytuacji nie wykorzystał Szymon Urzykowski.

W drugiej odsłonie meczu dominacja Sony malała. W 53 minucie do wyrównania, z rzutu karnego, doprowadził Damian Wierzchowski. Kolejne minuty upływały pod znakiem wyrównanej gry, jednak to Sonie udało się przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. W 68 minucie Michał Ernest zagrał piłkę na szesnasty metr do Macieja Białorudzkiego, a ten mocnym strzałem posłał piłkę tuż przy słupku - jak się okazało był to strzał na wagę trzech punktów.

Tydzień dla Korony

W rozgrywkach A klasy rozegrano dwie kolejki spotkań, a zaczęło się od środowego derbowego pojedynku, w którym w Słoszewie Gladiator podejmował Koronę Karolinowo. I to był „szalony” mecz. Już w 5 minucie Michał Kłodowski zdobył gola bezpośrednio z rzutu rożnego i goście wyszli na prowadzenie. Potem jednak, przez wiele minut karty rozdawał Gladiator, a po golach Artura Żelasko, Łukasza Kucharzaka, Łukasza Ferskiego i Patryka Giranowskiego gospodarze prowadzili już 4:1. I kiedy wydawało się, że słoszewianie pewnie sięgną po trzy punkty, w końcówce wszystko działało na korzyść Korony. Najpierw bramkę zdobył Hubert Bulak, a ostatnie minuty spotkania były niespodziewane. W 88 minucie Kamil Krawczyk wykorzystał rzut karny, a w drugiej minucie doliczonego czasu gry po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Marcina Drozińskiego strzałem głową do wyrównania doprowadził Michał Kłodowski.

Tak optymistyczny scenariusz końcówki derbowego pojedynku najwyraźniej bardzo pozytywnie zadziałał na zawodników Korony, którzy w niedzielę 3:1 pokonali walczący o czołowe miejsca Kryształ Glinojeck. Dwa gole zdobył Hubert Bulak, a jednego Marcin Droziński.

Gladiator Słoszewo zaś pojechał do Chorzel i nie dał rady faworyzowanemu Orzycowi, który na pozycję lidera wskoczył po wygranej 4:0.

Trzeci nasz zespół - Jutrzenka Unieck ponownie grał w przysłowiową kratkę. W środę, po golach Jarosława Żebrowskiego i Krzysztofa Kozłowskiego, na własnym boisku pokonał KS Wąsewo i wydawało się, że znowu jest szansa na awans do czołówki. Niestety Jutrzenka zupełnie zawiodła w sobotę, kiedy 1:3 uległa ostatniemu w tabeli Bartnikowi Myszyniec.

Remisowo

Po niespodziewanej porażce w poprzednim tygodniu piłkarki DAF Płońsk pojechały do Otwocka. I ponownie płońszczanki nie zachwyciły skutecznością, a dodatkowo musiały sprostać bardzo twardej (momentami nawet brutalnej) grze rywalek ze Startu. W takiej sytuacji remis 2:2 wypada uznać za sukces.

Krzysztof Lewandowski, Łukasz Majkowski, Artur Kołodziejczyk

Więcej zdjęć w Galerii

III LIGA

23.09. Błękitni Raciąż - Polonia Warszawa 0:2 (0:2)

Błękitni: Kacper Zapała - Jarosław Kułaga (46, Konrad Popławski; 75, Łukasz Wróblewski), Damian  Skumórski, Adrian Bieńkowski, Eryk Padzik, Łukasz Stański (75, Tomasz Grudzień), Dariusz Gorczyczewski, Dawid Klepczyński, Daniel Mitura, Tomasz Kamiński, Konstantin Gabashvili.

Pozostałe wyniki meczów IX kolejki (23.09.): * Świt Nowy Dwór Maz. - Broń Radom 1:0 * Energia Kozienice - Ner Poddębice 4:2 * Lechia Tomaszów Maz. - Ursus Warszawa 0:0 * Sokół Aleksandrów Łódzki - Warta Działoszyn 0:0 * Oskar Przysucha - Warta Sieradz 0:0 * Pilica Białobrzegi - Pelikan Łowicz 3:0 * ŁKS Łódź - Legia II Warszawa 0:2 * Start Otwock - Pogoń Grodzisk Maz. 3:4.

26.09. Ner Poddębice - Błękitni Raciąż 2:3 (1:1)

bramki: Klepczyński (26, akcja indywidualna), Klepczyński (68, asysta Mitura), Ł. Wróblewski (70, asysta Klepczyński).

Błękitni: Kacper Zapała - Damian Skumórski (88, Konrad Popławski), Adrian Bieńkowski, Robert Wróblewski, Eryk Padzik, Tomasz Kamiński, Dawid Klepczyński, Łukasz Stański, Daniel Mitura, Konstantin Gabashvili (61, Tomasz Grudzień), Marcin Kowalski (58, Łukasz Wróblewski).

czerwona kartka: Bieńkowski (7).

Pozostałe wyniki meczów X kolejki (26-27.09.): * Broń Radom - Pogoń Grodzisk Maz. 3:2 * Legia II Warszawa - Start Otwock 4:0 * Pelikan Łowicz - ŁKS Łódź 1:2 * Warta Sieradz - Pilica Białobrzegi 2:1 * Warta Działoszyn - Oskar Przysucha 1:0 * Ursus Warszawa - Sokół Aleksandrów Łódzki 2:1 * Polonia Warszawa - Lechia Tomaszów Maz. 1:2 * Świt Nowy Dwór Maz. - Energia Kozienice 1:0.

W XI kolejce (sob.-niedz. 3-4.10.) zagrają:
* Energia Kozienice - Broń Radom * Błękitni Raciąż - Świt Nowy Dwór Maz. (Raciąż, sobota 3.10., g. 15) * Lechia Tomaszów Maz. - Ner Poddębice * Sokół Aleksandrów Łódzki - Polonia Warszawa * Oskar Przysucha - Ursus Warszawa * Pilica Białobrzegi - Warta Działoszyn * ŁKS Łódź - Warta Sieradz * Start Otwock - Pelikan Łowicz * Pogoń Grodzisk Maz. - Legia II Warszawa.

LIGA OKRĘGOWA

26.09. PAF Płońsk - Sona Nowe Miasto 2:3 (1:2)

bramki: dla PAF - Gołaszewski (35, akcja indywidualna), Wierzchowski (53, rzut karny po zagraniu ręką); dla Sony - Ernest (37, asysta Białorudzki), Ernest (42, rzut karny po zagraniu ręką), Białorudzki (68, asysta Ernest).

PAF: Piotr Klękowicz - Maciej Bielski, Bartosz Gołaszewski, Marcel Malicki (62, Łukasz Białęcki), Michał Michalski (80, Daniel Skolimowski), Konrad Osiński (87, Jarosław Dymowski), Marcin Rosiak (60, Kamil Popowski), Jakub Szymański, Adrian Więcław, Damian Wierzchowski, Kamil Wiśniewski.

Sona: Rafał Wieczorkowski - Michał Bandurski (46, Mariusz Wojeński), Krzysztof Brudzyński, Radosław Cytloch, Konrad Wiktorowicz, Łukasz Brzeszkiewicz, Bartosz Kaczor, Sebastian Małecki, Szymon Urzykowski (60, Kacper Caliński), Maciej Białorudzki (80, Krzysztof Kowalczyk), Michał Ernest.

26.09. Wkra Sochocin - Boruta Kuczbork 2:1 (0:0)

bramki: Ordak (58, asysta Dzięgielewski), Woliński (82, asysta Nawrocki).

Wkra:  Łukasz Aniserowicz - Radosław Jakubiak, Robert Niepytalski, Krzysztof Dzięgielewski, Tomasz Koniec, Dawid Nawrocki, Emil Kuciński, Radosław Woliński, Mateusz Ordak (81, Mateusz Szcześniak), Piotr Karpiński, Hubert Kozłowski (70, Szymon Piekarzewski).

Pozostałe wyniki meczów IX kolejki (26-27.09.):
* Makowianka Maków Maz. - Korona Ostrołęka 2:3 * Tęcza Łyse - Iskra Krasne 8:2 * Pełta Karniewo - Żbik Nasielsk 2:4 * KS CK Troszyn - Żak Szreńsk 4:4 * Tęcza Ojrzeń - Wkra Żuromin 0:1 * Nadnarwianka Pułtusk - Wieczfnianka Wieczfnia 4:1.

W X kolejce (sob.-niedz. 3-4.10.) zagrają:
* Boruta Kuczbork - Wieczfnianka Wieczfnia * Sona Nowe Miasto - Nadnarwianka Pułtusk (N. Miasto, sobota 3.10., g. 16) * Wkra Żuromin - PAF Płońsk (Żuromin, sobota 3.10., g. 15) * Żak Szreńsk - Tęcza Ojrzeń * Żbik Nasielsk - KS CK Troszyn * Iskra Krasne - Pełta Karniewo * Korona Ostrołęka - Tęcza Łyse * Wkra Sochocin - Makowianka Maków Maz. (Sochocin, sobota 3.10., g. 16).

A KLASA

23.09. Jutrzenka Unieck - KS Wąsewo 2:1 (1:0)

bramki: Żebrowski (25, karny po faulu na Baczewskim), Kozłowski (60, asysta Jóźwiak).

Jutrzenka: Kamil Kalinowski - Michał Ługowski, Jarosław Żebrowski, Sebastian Baczewski, Konrad Pawelski, Łukasz Gralewicz (60, Dawid Bloch), Sławomir Jóźwiak, Marcin Markowicz, Paweł Osowski, Krzysztof Kozłowski, Patryk Baczewski (75, Robert Karwowski).

23.09. Gladiator Słoszewo - Korona Karolinowo 4:4 (2:1)

bramki: dla Gladiatora - Żelasko (30, asysta Kucharzak), Kucharzak (43, rzut wolny), Ferski (51, asysta Kucharzak), Giranowski (52, asysta Rębiński); dla Korony - Kłodowski (5, bezpośrednio z rzutu rożnego), Bulak(72, asysta Zadroga), Krawczyk (88, karny po faulu na Bulaku), Kłodowski (92, asysta Droziński).

Gladiator: Grzegorz Olszewski - Artur Żelasko, Robert Dobiasz (70, Marcin Morawski), Dawid Kopeć, Szymon Pawlak, Patryk Giranowski, Mateusz Gocejna, Łukasz Kucharzak, Jakub Palmowski (33, Kamil Jóźwiak), Michał Rębiński (55, Kamil Dobiasz), Łukasz Ferski (80, Mariusz Krzemiński).

Korona: Piotr Russek - Maciej Zadroga (82, Tomasz Iwanowski), Łukasz Gałecki (60, Marcin Droziński), Sebastian Ambroziak, Mariusz Błaszczak, Krzysztof Gałązka, Michał Kłodowski, Mateusz Nowak (55, Konrad Komorowski), Kamil Krawczyk, Marcin Czerniakowski (30, Maciej Pilśnik), Hubert Bulak.

Pozostałe wyniki meczów VII kolejki (23.09.):
* Gryf Kownaty Żędowe - GKS Strzegowo 3:2 * Mazowsze Jednorożec - Orzyc Chorzele (przełożony) * Kryształ Glinojeck - Kurpik Kadzidło 2:0 * Rzekunianka Rzekuń - Bartnik Myszyniec 5:1 * GUKS Krasnosielc - Orzeł Sypniewo 1:2.

26.09. Bartnik Myszyniec - Jutrzenka Unieck 3:1 (1:0)

bramka: Osowski (80, asysta Markowicz).

Jutrzenka: Kamil Kalinowski - Michał Ługowski, Jarosław Żebrowski, Sebastian Baczewski (65, Krzysztof Wawrzyniak), Konrad Pawelski, Paweł Osowski, Sławomir Jóźwiak, Marcin Markowicz, Łukasz Gralewicz, Robert Karwowski, Patryk Baczewski.

27.09. Korona Karolinowo - Kryształ Glinojeck 3:1 (3:0)

bramki: Bulak (14, asysta Droziński), Bulak (24, asysta Komorowski), Droziński (33).

Korona: Kamil Zieliński - Maciej Zadroga (63, Krzysztof Karwowski), Sebastian Ambroziak, Krzysztof Gałązka, Mariusz Błaszczak, Marcin Droziński, Adrian Skwarski (46, Mateusz Nowak), Michał Kłodowski, Kamil Krawczyk (86, Michał Kamiński), Konrad Komorowski (75, Maciej Pilśnik), Hubert Bulak.

26.09. Orzyc Chorzele - Gladiator Słoszewo 4:0 (2:0)

Gladiator: Piotr Popiołek - Artur Żelasko (53, Kamil Bednarski), Mariusz Ciski, Szymon Pawlak, Dawid Ziemiński, Patryk Giranowski, Robert Dobiasz, Mateusz Gocejna, Mariusz Krzemiński, Kamil Jóźwiak, Jakub Palmowski.

Pozostałe wyniki meczów VIII kolejki (26-27.09.): * GKS Strzegowo - Orzeł Sypniewo 2:1 * KS Wąsewo - GUKS Krasnosielc 4:6 * Kurpik Kadzidło - Rzekunianka Rzekuń 2:0 * Gryf Kownaty Żędowe - Mazowsze Jednorożec 1:0.

W IX kolejce (sob.-niedz. 3-4.10.) zagrają:
* Mazowsze Jednorożec - GKS Strzegowo * Gladiator Słoszewo - Gryf Kownaty Żędowe (Słoszewo, niedziela 4.10., g. 12) * Kryształ Glinojeck - Orzyc Chorzele * Rzekunianka Rzekuń - Korona Karolinowo (Rzekuń, niedziela 4.10., g. 15) * Jutrzenka Unieck - Kurpik Kadzidło (Unieck, sobota 3.10., g. 15) * GUKS Krasnosielc - Bartnik Myszyniec * Orzeł Sypniewo - KS Wąsewo.

B KLASA

27.09. Wkra Radzanów - Orlęta Baboszewo

- goście nie pojechali na mecz

27.09. GKS Gumino - Tamka Dzierzgowo 0:4 (0:1)

Gumino: Igor Sobolewski - Jarosław Marciniak, Daniel Gołaszewski, Patryk Skórczyński (75, Mateusz Kondracki), Piotr Waśko, Kamil Cichocki (70, Mateusz Gronecki), Szymon Pęsik (60, Kamil Foremski), Michał Szymański, Hubert Brześkiewicz, Wojciech Mich, Przemysław Budek.

Pozostałe wyniki meczów IV kolejki (26-27.09.):
* Konopianka Konopki - Wkra Andzin 9:3 * Opia Opinogóra - GKS Lipowiec 2:2.

W V kolejce (sob.-niedz. 3-4.10.) zagrają:
* Wkra Andzin - Wkra Radzanów * GKS Lipowiec - GKS Gumino (Lipowiec, niedziela 4.10., g. 15) * Orlęta Baboszewo - Opia Opinogóra (Baboszewo, sobota 3.10., g. 15) * Tamka Dzierzgowo - Konopianka Konopki.

III LIGA KOBIET

26.09. Start Otwock - DAF Płońsk 2:2 (0:1)

bramki: Domżalska (36, asysta O. Waśniewska), Patrycja Bartkowska (58, asysta S. Waśniewska).

DAF: Daria Kępczyńska - Paulina Bartkowska, Justyna Skrocka, Joanna Rosiak, Kamila Bonisławska, Agata Budzik (50, Klaudia Długoszewska), Oliwia Waśniewska, Patrycja Bartkowska, Paulina Rykaczewska, Sylwia Waśniewska, Anna Domżalska (60, Julia Unierzyska).

Pozostałe wyniki meczów V kolejki (26-27.09.): * Loczki Wyszków - Ostrovia Ostrów Maz. 1:0 * Żbik Nasielsk - Mazovia Grodzisk Maz. 0:5 * Tygrys Huta Mińska - Ząbkovia II Ząbki 1:2 * Pogoń Siedlce - Wilga Garwolin 0:8 * Królewscy Płock - GOSiR II Piaseczno 1:2.

W VI kolejce (sob.-niedz. 3-4.10.) zagrają
: * Ostrovia Ostrów Maz. - GOSiR II Piaseczno * Wilga Garwolin - Królewscy Płock * DAF Płońsk - Pogoń Siedlce (Płońsk, niedziela 4.10., g. 11) * Ząbkovia II Ząbki - Start Otwock * Mazovia Grodzisk Maz. - Tygrys Huta Mińska * Loczki Wyszków - Żbik Nasielsk.