Reklama Reklama Reklama
Reklama
Szukaj w artykułach:
               Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************
plonszczak.pl arrow Artykuły arrow nr 38 (1015) - 1 października 2014 arrow Weekend szkoleniowy
Piątek, 19 stycznia 2018 r.
Aktualne wydanie
Pierwsza strona
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Galeria zdjęć
Numery archiwalne
Artykuły
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Weekend szkoleniowy Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu

Pomoc opiekunom osób niepełnosprawnych


Zdjęcie do artykułuW weekend (27-28 września) odbyła się konferencja dla działaczy zaangażowanych w pracę na rzecz osób niepełnosprawnych.

Na spotkanie z całej Polski zjechali m.in. opiekunowie, wolontariusze, pracownicy warsztatów terapii zajęciowej, samorządowcy, ale też rodziny niepełnosprawnych. Podczas dwudniowych zajęć wysłuchali kilku specjalistycznych wykładów i dowiedzieli się wielu przydatnych informacji.

Głównym tematem konferencji, która odbyła się w Centrum Edukacyjno-Szkoleniowym Poświętne w Płońsku, było „Partnerstwo rodzin z dzieckiem niepełnosprawnym - efektywność działań w zakresie wspierania roli rodzin w procesie usamodzielniania się osób niepełnosprawnych”. Uczestnicy poznali też dobre praktyki w ruchu społecznym rodziców osób niepełnosprawnych. Nie zabrakło praktycznych zajęć w Ośrodku Rehabilitacji TPD w Płońsku.

Podczas spotkania kilka osób zostało wyróżnionych odznaczeniem „Serce na dłoni”. Trafiły one do Magdaleny Najechalskiej, Elżbiety Wiśniewskiej, Andrzeja Kamasy i Andrzeja Stolpy. Przewodnicząca płońskiego Koła Pomocy Dzieciom i Młodzieży Nieełnosprawnej Ruchowo, Monika Zimnawoda bardzo dziękowała za działalność i zaangażowanie na rzecz potrzebujących również innym działaczom (m.in. Wiesławowi Kołak, Jolancie Szklarskiej, Teresie Kozera, Marii Zembrzuskiej, Józefowi Bogdaszewskiemu, Agnieszcze Piekarz, Marcinowi Malatyńskiemu).

Od uczestników konferencji wyrazy uznania i podziękowania usłyszała też Monika Zimnawoda.

Małgorzata Wielechowska

foto: Małgorzata Wielechowska
 
REKLAMA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecane strony
 
Do góry Do góry