Reklama Reklama Reklama
Reklama
Szukaj w artykułach:
               Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************
plonszczak.pl arrow Artykuły arrow nr 36 (963) - 18 września 2013 arrow Manifestacja przed płońskim sądem
Niedziela, 18 lutego 2018 r.
Aktualne wydanie
Pierwsza strona
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Galeria zdjęć
Numery archiwalne
Artykuły
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Manifestacja przed płońskim sądem Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu

O prawa ojców


Zdjęcie do artykułuGwizdami, wuwuzelami, wyciem syren i wyzwiskami pod adresem polskich sądów rozpoczęła się wtorkowa (10 września) manifestacja ojców z całej Polski przed Sądem Rejonowym w Płońsku.

Manifestacja kilkudziesięciu ojców skupionych w stowarzyszeniu Dzielny Tata rozpoczęła się kilkanaście minut przed godz. 11. Czas i miejsce pikiety nie były przypadkowe. Właśnie o tej godzinie przed płońskim sądem rozpoczęła się rozprawa pana Marcina z Nowego Przybojewa (gm. Czerwińsk) walczącego o prawa do opieki swojego kilkuletniego syna.

Założyciel ruchu Dzielny Tata, Michał Fabisiak mówił nam podczas wtorkowej manifestacji, że ojców  poszkodowanych przez wymiar sprawiedliwości w ich stowarzyszeniu jest 920. Domagają się m.in. praw do opieki naprzemiennej (dziecko miałoby przebywać dwa tygodnie z matką, a potem dwa tygodnie z ojcem).

- Protestujemy w imię bezprawia, jakie ustanawiają nasze sądy, które łamią konstytucję - podkreśla Fabisiak. - W konstytucji zapisane jest jasno, że mama i tata mają równe prawa. Sądy łamią te prawa określając miejsce zamieszkania przy matce w sprawie niejawnej.

Podobne manifestacje w obronie praw ojców do wychowywania własnych dzieci organizowali już m.in. w Warszawie, Gdańsku, Poznaniu i Katowicach.

Pikietujących w Płońsku ojców wspierały kobiety z Forum Matek Przeciw Dyskryminacji Ojców oraz rodzina Marcina. Przez cały trwający ponad trzy godziny proces czekali przed wejściem na teren sądu, by porozmawiać z prezesem płońskiego Sądu Rejonowego Andrzejem Szymańskim, który jednak do skandującego tłumu nie wyszedł. W swoim gabinecie przyjął tylko wiceprezesów ruchu. Przyznał, że nie popiera manifestacji jako  formy wyrażania swojego zdania. Dodał jednak, że szlachetne jest to, że panowie się wspierają i wspólnie walczą o swoje prawa.

Ze wsparcia pikietujących ucieszył się też Marcin. Podkreślał, że to wspaniali ludzie, na których zawsze może liczyć. W jego sprawie sąd utrzymał poprzedni wyrok. Kontakty syna z ojcem nie zostały zwiększone.

Łukasz Wielechowski

foto: Łukasz Wielechowski

Więcej zdjęć w Galerii
 
REKLAMA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecane strony
 
Do góry Do góry