Reklama Reklama Reklama
Reklama
Szukaj w artykułach:
               Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************
plonszczak.pl arrow Pierwsza strona arrow Umowę na dofinansowanie podpisali
Poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.
Aktualne wydanie
Pierwsza strona
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Galeria zdjęć
Numery archiwalne
Artykuły
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
AKTUALNE WYDANIE nr 147 (1175) - 17 stycznia 2018
Okładka
KOLUMNY STAŁE


Powiększ okładkę...
Ogłoszenie płatne
Umowę na dofinansowanie podpisali Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu

Wielka przebudowa płońskiego MCK


Zdjęcie do artykułuW środę, 8 maja podpisana została umowa dotycząca unijnego dofinansowania przebudowy i rozbudowy wybudowanego w latach 50. obiektu Miejskiego Centrum Kultury w Płońsku. Projekt budowlany wykonany kilka lat temu zostanie zmieniony.

Jak już informowaliśmy, projekt miasta Płońska dotyczący przebudowy i rozbudowy MCK otrzymał dofinansowanie w wysokości 9,4 mln zł - wartość projektu oszacowano na około 13 mln zł. Wniosek o unijne dofinansowanie inwestycji został przez Miejskie Centrum Kultury złożony w 2009 roku. Rok później znalazł się na liście rankingowej, ale bez możliwości dofinansowania. Wskutek odwołań miasta projekt znalazł się w puli wniosków zatwierdzonych do unijnego dofinansowania.

Umowę gwarantującą miastu unijne dofinansowanie podpisali w środę, 8 maja w Poczekalni płońskiego kina: burmistrz Płońska, Andrzej Pietrasik, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury, Elżbieta Wiśniewska, członek zarząd województwa Wiesław Raboszuk oraz Elżbieta Szymanik z Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Projektów Unijnych.

Szefowa MCK, Elżbieta Wiśniewska witając gości powiedziała m.in., że nieprzypadkowo podpisanie umowy odbywa się w Poczekalni (holu) płońskiego kina, która jest obecnie najbardziej reprezentacyjną częścią obiektu a płońszczanom należy się nowoczesne centrum kultury i kino.

- Dziś jest święto Płońska - powiedział burmistrz Płońska, Andrzej Pietrasik, przypominając, że starania o dofinansowanie trwały kilka lat i działania miasta, by projekt je uzyskał, przyniosły efekt. Burmistrz mówił, że rozbudowa i przebudowa MCK to drugi co do wielkości unijny projekt - po budowie miejskiej obwodnicy. Powiedział również, iż na przebudowę MCK Płońsk czekał odkąd powstał samorząd a miasto wydaje na kulturę dużo, bo 4 proc. budżetu.

Podczas uroczystości szefowa MCK przedstawiła zarówno prezentację dotyczącą działalności placówki jak i obecny stan obiektu.

Na uroczystości był obecny Daniel Frąc, prezes firmy Budopol, która wykonała dokumentację budowlaną inwestycji i która została nagrodzona za projekt gorzowskiej filharmonii. Projekt przewiduje adaptację i kapitalny remont budynku MCK i kina, wraz z ociepleniem i elewacją, dostosowaniem do użytkowania przez osoby niepełnosprawne i rozbudową - ma być m.in. dobudowana część pomiędzy obydwoma skrzydłami budynku łącząc je w jeden obiekt. Projekt - wykonany przed kilku laty będzie zmieniany, np. nie zostanie zmniejszona sala kina, jak planowano w pierwotnym projekcie, na parterze oprócz powyższej sali kinowej, która ma być wielofunkcyjną, ma być m.in. galeria i kawiarnia. W rozbudowanym obiekcie będą sale prób tanecznych, sala prób dla orkiestry dętej, a także wiele pracowni specjalistycznych. Zmiany w projekcie mają uwzględnić rozbudowę, można powiedzieć, na szerszą skalę niż wcześniej planowano - zarówno od strony parkingu, jak i od frontu.

Daniel Frąc mówił, że warto zachować mozaikę na budynku MCK, bo jest to kawałek historii Płońska, a obiekt jest ładny, tylko zaniedbany.

Inwestycja - biorąc pod uwagę zmiany w projekcie i konieczność zawarcia aneksu do umowy o unijne dofinansowanie, a także procedury przetargowe - rozpocznie się najprawdopodobniej w przyszłym roku.

Katarzyna Olszewska

foto: Katarzyna Olszewska
 
REKLAMA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecane strony
 
Do góry Do góry