Reklama Reklama Reklama
Reklama
Szukaj w artykułach:
               Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************
plonszczak.pl arrow Pierwsza strona arrow Tereny niemal rozdysponowane
Piątek, 15 grudnia 2017 r.
Aktualne wydanie
Pierwsza strona
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Galeria zdjęć
Numery archiwalne
Artykuły
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
AKTUALNE WYDANIE nr 143 (1171) - 6 grudnia 2017
Okładka
KOLUMNY STAŁE


Powiększ okładkę...
Ogłoszenie płatne
Tereny niemal rozdysponowane Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu

Powstanie osiedle i kolejny market?


Zdjęcie do artykułuDziałki między siódemką a szpitalem w rejonie ulicy Sienkiewicza w Płońsku zostały, można powiedzieć, rozdysponowane. Jedną z nich niedawno kupił Lidl. Agencja Nieruchomości Rolnych ma jeszcze na sprzedaż jedną działkę w tym rejonie.

Jak informuje zastępca dyrektora warszawskiego oddziału Agencji Nieruchomości Rolnych, Jacek Malicki agencja w ciągu ostatnich lat rozdysponowała w tym miejscu grunty o łącznej powierzchni ponad 8 hektarów, w tym 1,40 ha przekazała miastu Płońsk pod budowę miejskiej drogi. Oddała również działki w trwały zarząd - jedną na potrzeby sądu, drugą pod planowaną budowę nowej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Płońsku.

Niedawno ANR sprzedała działkę o powierzchni 0,95 ha spółce Lidl (za kwotę 1.680.000 zł). Działka ta - pomiędzy szpitalem, ulicą Sienkiewicza a nowo wybudowaną miejską obwodnicą (za terenem, gdzie ma być budowana nowa komenda straży pożarnej) według planu zagospodarowania przestrzennego może być przeznaczona pod usługi.

- Aktualnie trwają prace projektowe związane z budową obiektu na terenie przedmiotowej nieruchomości, jest zatem zbyt wcześnie, by mówić o terminie jego realizacji - poinformowała Anna Biskup z biura prasowego Lidl.

W przetargu, który odbył się w sierpniu, wyłoniono kandydata (płońska spółka działająca w branży nieruchomości) na nabywcę działki o powierzchni ponad 4 ha (wylicytowana kwota 3,7 mln zł). Teren zlokalizowany między siódemką, miejską obwodnicą, ulicą Sienkiewicza  i Klonową w planie zagospodarowania przestrzennego miasta jest przeznaczony pod zabudowę mieszkaniową, zieleń izolacyjną z przeznaczeniem uzupełniającym pod usługi.

ANR posiada jeszcze na sprzedaż działkę o pow. 0,36 ha - sąsiadującą z terenem sprzedanym Lidlowi, na której, według planu zagospodarowania, może być zlokalizowana zabudowa jednorodzinna z usługami (cena wywoławcza 390 tys. zł).

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku ANR sprzedała teren pod drugiej stronie ulicy Sienkiewicza - ponad 2 ha spółka McDonald`s kupiła za blisko 12 mln zł. Natomiast w tym roku powiat sprzedał działkę o pow. 1,31 ha przy miejskiej obwodnicy, w rejonie ulicy Klonowej spółce Novdom. Teren ten w planie zagospodarowania przestrzennego jest zaplanowany pod budownictwo mieszkaniowe. W sąsiedztwie tego terenu powiat ma jeszcze do sprzedania pięć działek budowlanych o powierzchni 10 arów każda. Cenę wywoławczą każdej z nich ustalono na 200 tys. zł.

Katarzyna Olszewska

foto: zbiory Agencji Nieruchomości Rolnych
 
REKLAMA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecane strony
 
Do góry Do góry