Reklama Reklama Reklama
Reklama
Szukaj w artykułach:
               Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************
plonszczak.pl arrow Artykuły arrow nr 25 (650) - 27 czerwca 2007 r. arrow Projekt 300 oczyszczalni
Piątek, 15 grudnia 2017 r.
Aktualne wydanie
Pierwsza strona
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Galeria zdjęć
Numery archiwalne
Artykuły
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Projekt 300 oczyszczalni Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu

Gmina Baboszewo wybudowała już kanalizację sanitarną w Baboszewie i kolektor, którym ścieki płyną do oczyszczalni miejskiej w Płońsku. Mieszkańcy wsi, w których budowa kanalizacji nie jest możliwa ze względów ekonomicznych, mają możliwość wyposażenia swoich posesji w przydomowe oczyszczalnie.

Urząd Gminy Baboszewo ogłosił właśnie przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej, wraz z uzyskaniem niezbędnych uzgodnień, 300 indywidualnych przydomowych oczyszczalni ścieków w 33 wsiach gminy Baboszewo. Projektant ma być wybrany w przetargu w połowie czerwca.

Jak mówi wójt gminy Baboszewo, Wiesław Przedpełski obecny projekt dotyczący 300 przydomowych oczyszczalni, jest pierwszym etapem.  Wcześniej gmina prowadziła spis zainteresowanych mieszkańców, oprócz miejscowości usytuowanych w okolicy Baboszewa. Gmina zamierza wystąpić o środki zewnętrzne na realizację zadania, która może się rozpocząć w przyszłym roku. Mieszkańcy będą partycypowali w kosztach - 15 procent kosztów wybudowania przydomowej oczyszczalni ścieków.
Docelowo w przydomowe oczyszczalnie mogłoby  być wyposażonych około 900 posesji na terenie gminy. (ko)

 
REKLAMA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecane strony
 
Do góry Do góry