Reklama Reklama Reklama
Reklama
Szukaj w artykułach:
               Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************
plonszczak.pl arrow Pierwsza strona arrow Podsumowanie projektu "Bądźmy razem"
Niedziela, 21 stycznia 2018 r.
Aktualne wydanie
Pierwsza strona
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Galeria zdjęć
Numery archiwalne
Artykuły
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
AKTUALNE WYDANIE nr 146 (1174) - 10 stycznia 2018
Okładka
KOLUMNY STAŁE


Powiększ okładkę...
Ogłoszenie płatne
Podsumowanie projektu "Bądźmy razem" Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu

Aktywna integracja z PCPR


Zdjęcie do artykułuW piątek, 25 listopada odbyła się konferencja podsumowująca projekt z dofinansowaniem unijnym realizowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie i 99 jego beneficjentów o nazwie „Bądźmy razem – aktywna integracja usamodzielnianych i niepełnosprawnych z terenu powiatu płońskiego”.

Trzy grupy docelowe: niepełnosprawni, usamodzielniani i uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej z powiatu płońskiego - do tych osób skierowana została już czwarta edycja realizowanego przez płoński PCPR projektu „Bądźmy razem - aktywna integracja…”. Udział w tej edycji (trwającej od kwietnia do grudnia br.) zgłosiło 99 beneficjentów.

59 osób niepełnosprawnych w ramach projektu uczestniczyło w wyjazdach szkoleniowo-integracyjnych (sierpień - Mrągowo, październik - Miłomłyn Zdrój) podczas których odbywały się m.in. kursy komputerowe czy porady psychologiczne oraz miało możliwość zrobienia prawa jazdy i uczestniczenia w szkoleniu z zakresu aktywizacji zawodowej.

Dla 16-osobowej grupy usamodzielnianych odbyły się: kurs na prawo jazdy kategorii A (ukończyła 1 osoba), kategorii B (11 osób), kurs języka angielskiego (7 osób), kurs komputerowy z elementami księgowości (3 osoby), kurs operatora wózków widłowych (2 osoby), kurs w zakresie usług gastronomicznych (2 osoby) i szkolenie z wizażu (3 osoby).

25 uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Płońsku, będących beneficjentami projektu uczestniczyło w jego ramach w plenerze malarskim, nauce robienia biżuterii i spotkaniach integracyjnych (m.in. przy ognisku czy na kręgielni). Mieli możliwość spotkań z doradcą zawodowym.

Wspólnym celem tych działań było wsparcie uczestników polegające na przygotowaniu ich do życia społecznego i zawodowego, umożliwienie wejścia lub powrotu na rynek pracy.

Pozyskane na realizację projektu w roku 2011 fundusze to kwota 572.800 zł, a ogólna jego wartość  640.000 zł. Od roku 2008 PCPR z pozyskanych i własnych środków przeznaczył na projekt „Bądźmy razem - aktywna integracja usamodzielnianych i niepełnosprawnych z terenu powiatu płońskiego” ponad 2,3 mln zł.

W piątek, 25 listopada w sali bankietowej „Marzenie” w Strachowie odbyła się konferencja podsumowująca bieżącą edycję. Udział w spotkaniu wzięli m.in. wicestarosta Andrzej Stolpa, przedstawiciel Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych Andrzej Szewczyk i, w roli organizatora, dyrektor płońskiego PCPR Agnieszka Piekarz, przede wszystkim zaś beneficjenci projektu, którzy serdecznie dziękowali za możliwość uczestniczenia w nim. Jednocześnie wnieśli bardzo ważną kwestię zatrudniania osób niepełnosprawnych w domu, postulując o napisanie projektu pod tym kątem.

- Warto oddać parasol temu, kto potrzebuje tego parasola bardziej i o to prosimy - mówił jeden z uczestników projektu.

Przed gośćmi spotkania wystąpili uczestnicy WTZ, którzy również przygotowali  kiermasz wykonanych przez siebie przedmiotów.

Anna Piórkowska

foto: Anna Piórkowska

Więcej zdjęć w Galerii
 
REKLAMA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecane strony
 
Do góry Do góry