Reklama Reklama Reklama
Reklama
Szukaj w artykułach:
               Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************
plonszczak.pl arrow Samorząd
środa, 23 sierpnia 2017 r.
Aktualne wydanie
Pierwsza strona
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Galeria zdjęć
Numery archiwalne
Artykuły
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Samorząd
Mianowania dwa Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Informowaliśmy już o konkursach na dyrektorów szkół w gminie Załuski.

We wtorek, 8 sierpnia wójt Romuald Woźniak wręczył mianowania na dwa dyrektorskie stanowiska. Obydwa na pięć lat.

Otrzymali je: nowy dyrektor Szkoły Podstawowej w Kroczewie, Zygmunt Aleksandrowicz oraz Ewa Dylewska - dyrektor Szkoły Podstawowej w Stróżewie.

Nadal nie rozstrzygnęła się ostatecznie sprawa dyrektora szkoły w Kamienicy. Urząd czeka na opinię kuratorium co do wybranej przez wójta kandydatki. (ko)

foto: zbiory UG Załuski
 
Finał z parkingiem Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu
W czwartek, 3 sierpnia burmistrz Płońska, Andrzej Pietrasik podpisał akt notarialny, na mocy którego miasto nabyło grunty, na których usytuowany jest parking przy Szkole Podstawowej nr 2 oraz tereny zieleni nad Płonką.

Łącznie za ponad pół hektara terenu miasto zapłaciło przeszło 230 tys. złotych.

- Negocjacje z trzema współwłaścicielkami gruntu prowadzone były przez wydział planowania przestrzennego i gospodarki nieruchomościami, trwały od  sierpnia 2016 roku do marca 2017 roku i zakończyły się podpisaniem protokołu z rokowań 30 marca 2017 roku - informuje rzecznik prasowy ratusza, Filip Przedpełski.

Informowaliśmy już o tym, że rada miejska podjęła uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na nabycie przedmiotowego gruntu w kwietniu. Przypomnijmy, że wyżej wspomniany teren, w tym urządzony przez miasto parking, został odzyskany przez byłych, wywłaszczonych przed laty właścicieli. (ko)
 
Działka i opłaty Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Radni gm. Joniec w poniedziałek 7 sierpnia wyrazili zgodę na zakup jednoarowej działki przy urzędzie gminy - jest potrzebna gminie w związku z planowaną termomodernizacją budynku, by ustawić zbiornik na gaz.

Radni podjęli również uchwałę w sprawie wysokości stawek za zajęcie pasa rogowego dróg gminnych. Było to konieczne w związku ze zmianą przepisów, ale również faktem, że stawki nie były zmieniane od 2013 roku. Opłaty te dotyczą m.in. reklam w pasie gminnych dróg, ale również infrastruktury, jak wodociąg, a także prowadzonych prac - oprócz budowy czy remontu tychże dróg.

Radni wprowadzili również zmiany w tegorocznym budżecie - zaplanowano środki m.in. na wykonanie projektów budowy kolejnych odcinków wodociągów. (ko)
 
REKLAMA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecane strony
 
Do góry Do góry