Reklama Reklama Reklama
Reklama
Szukaj w artykułach:
               Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************
plonszczak.pl arrow Samorząd
Czwartek, 22 lutego 2018 r.
Aktualne wydanie
Pierwsza strona
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Galeria zdjęć
Numery archiwalne
Artykuły
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Samorząd
Koreańska wizyta Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu
W gminie Załuski gościli niedawno przedstawiciele koreańskiej agencji rządowej i jej reprezentant w Polsce. Spotkali się z wójtem Romualdem Woźniakiem, by rozmawiać o nawiązaniu współpracy.

Koreańczycy mają do zaoferowania nowoczesne systemy uprawy truskawek, które pozwalają na uniezależnienie uprawy od warunków pogodowych. Oprócz truskawek, pod osłonami tego typu można też uprawiać inne owoce, np. maliny.

Firma HANSEI, której przedstawiciele w lutym w gminie Załuski gościli, powstała kilka lat temu i jest jedynym w Polsce przedstawicielem koreańskiej agencji rządowej Small & Medium Business Corporation. Koreańczycy chcą przyjechać na tegoroczny Festiwal Truskawki, który odbędzie się 30 czerwca w Karolinowie. (ko)
 
Udany plebiscyt Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu
W plebiscycie „Lider zmian - Samorząd 2017” w subregionie ciechanowskim najlepsze okazały się dwa samorządy z terenu powiatu płońskiego: miasto Raciąż i gmina Załuski.

Była to kategoria samorządów najbardziej skutecznych w pozyskiwaniu środków unijnych. Pierwsze miejsce w subregionie ciechanowskim zajęło miasto Raciąż (ponad 1.980 zł pozyskanych środków w przeliczeniu na mieszkańca); a drugie gmina Załuski (ponad 1.677 zł na mieszkańca). (ko)
 
Sprawozdanie i plan Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu
W ubiegłym roku gminna komisja rozwiązywania problemów alkoholowych i narkomanii w Załuskach działała w pięcioosobowym składzie. Jakie działania podejmowano?

Podczas sesji rady gminy Załuski, 5 lutego radni uchwalili tegoroczny program profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych. Przyjęli również sprawozdanie z ubiegłorocznej działalności wyżej wspomnianej komisji.

W ubiegłym roku prowadzono czynności zmierzające do objęcia odwykowym leczeniem 12 zgłoszonych w tym roku osób, przeprowadzono rozmowy o chorobie alkoholowej z 47 zgłoszonymi do komisji osobami, 24 osoby skierowano do biegłego psychiatry i psychologa o wydanie opinii w sprawie uzależnienia od alkoholu, skierowano 24 wnioski do sądu o wysłanie osób uzależnionych na przymusowe leczenie.

Prowadzone były również dyżury, podczas których osoby uzależnione mogły skorzystać z pomocy terapeuty (300 godzin porad).

Działalność profilaktyczna jest prowadzona z tzw. kapslowego - są to wpływy z opłat za pozwolenia sprzedaży alkoholu w sklepach i lokalach (w ubiegłym roku wydano 12 takich postanowień, a w jednym z przypadków w związku ze zgłoszeniem policji komisja wnioskowała o cofnięcie koncesji). Z tych środków finansowane są również szkolenia, wypoczynek czy paczki dla dzieci z rodzin dotkniętych problemem alkoholowym czy działalność świetlicy środowiskowej w Załuskach - w ubiegłym roku koszt utrzymania świetlicy wyniósł blisko 23 tys. zł.

Koszt wynagrodzenia członków komisji w ubiegłym roku wyniósł 26,4 tys. zł. Ogółem w roku ubiegłym łącznie na wszystkie powyższe zadania wydano ponad 98 tys. zł. (ko)

 
10 tys. dla szpitala Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu
W poniedziałek, 5 lutego radni gminy Załuski podjęli uchwałę w sprawie dofinansowania dla powiatu.

Gmina Załuski przekaże 10 tys. zł z przeznaczeniem na zakup sprzętu medycznego dla płońskiego szpitala. (ko)
 
Dla strażaków Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu
W czwartek, 8 lutego radni gminy Nowe Miasto zdecydowali o podwyższeniu ekwiwalentu dla strażaków OSP.

Dotychczas strażacy otrzymywali ekwiwalent za udział w akcjach ratowniczych w wysokości 8 zł za godzinę - teraz będzie to 12 zł. W przypadku udziału w szkoleniach pożarniczych ekwiwalent wynosił 3 zł - obecnie będzie wynosił 5 zł za godzinę. (ko)
 
Na bezpańskie psy Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu
W poniedziałek, 5 lutego radni gminy Załuski uchwalili program opieki nad bezdomnymi zwierzętami.

W tegorocznym budżecie zaplanowano 20 tys. zł na odławianie bezpańskich psów i utrzymanie ich w schronisku, oraz 5 tys. zł na zadania związane z opieką nad bezdomnymi zwierzętami. (ko)
 
REKLAMA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecane strony
 
Do góry Do góry