Reklama Reklama Reklama
Reklama
Szukaj w artykułach:
               Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************
plonszczak.pl arrow Samorząd
środa, 13 grudnia 2017 r.
Aktualne wydanie
Pierwsza strona
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Galeria zdjęć
Numery archiwalne
Artykuły
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Samorząd
O kolorze barierek i gustach Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Podczas sesji rady powiatu w środę, 29 listopada dyskutowano o zakończonej drogowej inwestycji dotyczącej ulicy ks. Jerzego Popiełuszki w Płońśku i … kolorze ustawionych wzdłuż niej, żółtych, barierek.

Temat pojawił się w punkcie interpelacji radnych, a podjęła go radna Elżbieta Wiśniewska (Razem dla Powiatu) pytając starostę, jaki był umowny termin końca inwestycji przy ulicy ks. Popiełuszki, a kiedy faktycznie inwestycję ukończono oraz kto i na jakim etapie zdecydował o żółtym kolorze barierek ustawionych wzdłuż ulicy.

- Czy nie można było tam posadzić chociażby żywopłotu? - dopytywała radna wyrażając swoją negatywną opinię na temat estetyki postawionych barierek.
Czytaj całość…
 
Astra z CBA Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Gmina Joniec otrzymała samochód.

Opel astra z 2007 roku trafił do Jońca z Centralnego Biura Śledczego. Opel wspomoże w służbowych wyjazdach urzędowego lanosa. (ko)
 
Drogowe dyżury Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Podczas zimy w Powiatowym Zarządzie Dróg będą dyżury - pełnić je będą kierownicy obwodów drogowych w Płońsku i Raciążu oraz pracownicy PZD.

PZD informuje, że w pierwszej kolejności są odśnieżane ulice powiatowe w Płońsku, Raciążu oraz drogi Ojrzeń - Nowe Miasto i Płońsk - Raciąż. Pozostałe drogi powiatowe mają być utrzymywane w przejezdności, ale w następnej kolejności. (ko)
 
Kasa na szpital Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu
W poniedziałek, 27 listopada radni gminy Joniec zdecydowali o przekazaniu dotacji na zakup sprzętu dla płońskiego szpitala.

Gmina przekaże na ten cel 2.500 zł. (ko)
 
Chcą ocieplać dalej Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Jak wielokrotnie informowaliśmy, gmina Naruszewo termomodernizuje swoje obiekty. Na początku przyszłego roku urząd będzie składał wniosek o dofinansowanie modernizacji kolejnych dwóch obiektów.

Tegoroczna inwestycja obejmuje docieplenie przedszkola i budynku urzędu w Naruszewie, szkół w Zaborowie, Nacpolsku i Radzyminku.

Na sesji 30 listopada wójt Beata Pierścińska mówiła, że przygotowywany jest kolejny inwestycyjny projekt: termomodernizacja remizy w Strzembowie, na którą urząd posiada już dokumentację oraz szkoły w Krysku. W tym drugim przypadku dokumentacja ma być gotowa do chwili, gdy ruszy nabór wniosków o dofinansowanie, a ma to nastąpić w lutym. (ko)
 
Będzie siłownia? Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Jednym z tematów poruszanych podczas sesji rady gminy Naruszewo 30 listopada był pomysł utworzenia siłowni zewnętrznej w Nacpolsku.

Mieszkanka Nacpolska skierowała do władz gminy pismo w tej sprawie, argumentując, iż istnieje możliwość pozyskania rządowych środków na realizację siłowni.

Wójt Beata Pierścińska mówiła, iż nabór wniosków o dofinansowanie ma się rozpocząć w połowie stycznia. Radni wyrazili wolę, by wójt podjęła rozmowy z prezesem Spółdzielni Mieszkaniowej w Nacpolsku, bo siłownia miałaby powstać na jej terenie. (ko)
 
Będzie scena! Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Gmina Joniec pozyskała unijne dofinansowanie w ramach Lokalnej Grupy Działania „Przyjazne Mazowsze”.

Środki zostaną przeznaczone na zakup zadaszonej sceny, a także na urządzenie placu zabaw i siłowni zewnętrznej w Jońcu.

Gmina otrzyma blisko 56 tys. zł, do projektu musi dołożyć 31 tys. zł, aczkolwiek o ostatecznych kosztach zdecyduje ogłoszony przez urząd przetarg. Scena, siłownia i plac zabaw mają się pojawić w Jońcu wiosną. (ko)
 
Sołtysa wybrano Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Mieszkańcy wsi Pieścidła w gm. Naruszewo wybrali sołtysa.

Został nim Witold Witkowski. Wybory, które odbyły się 21 listopada przeprowadzono z uwagi na śmierć dotychczasowego sołtysa, Hanny Lubelskiej. (ko)
 
Bez zmian Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu
W czwartek, 30 listopada radni gminy Naruszewo zdecydowali w sprawie przyszłorocznych podatków.

Radni zdecydowali, że cena kwintala żyta konieczna do naliczania podatku rolnego pozostanie w przyszłym roku na dotychczasowym poziomie 49 zł.

Przyszłoroczne stawki podatku od nieruchomości a także podatku od środków transportowych również pozostaną bez zmian. (ko)
 
Został odcinek Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Gmina Naruszewo będzie się ubiegać o środki na przebudowę odcinka drogi w Stachowie.

Koszt przebudowy około 400-metrowego odcinka został oszacowany na 272 tys. zł. Gmina Płońsk zmodernizowała swoją część drogi. Naruszewo będzie się ubiegało o pieniądze z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych. (ko)
 
REKLAMA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecane strony
 
Do góry Do góry