Reklama Reklama Reklama
Reklama
Szukaj w artykułach:
               Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************
plonszczak.pl arrow Zdarzenia
środa, 23 sierpnia 2017 r.
Aktualne wydanie
Pierwsza strona
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Galeria zdjęć
Numery archiwalne
Artykuły
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Zdarzenia
Ranny pasażer Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu
W czwartek, 3 sierpnia na krajowej siódemce w Załuskach doszło do zderzenia osobówki z busem. Jeden z pasażerów busa z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Do zdarzenia doszło na pasie w kierunku na Gdańsk. Z ustaleń policji wynika, że zderzenie nastąpiło w czasie zmiany pasa ruchu z prawego na lewy, przez kierującego vw transporterem 59-latka z Płocka. W tył busa uderzył, jadący lewym pasem, osobowy volkswagen, którym kierował 26-latek z Warszawy. Transporter przechylił się na lewą stronę i uderzył w barierę ochronną zainstalowaną pomiędzy dwiema jezdniami. Po odbiciu się od niej przejechał jeszcze kilkaset metrów i zatrzymał na poboczu. W wyniku zderzenia z obrażeniami ciała do szpitala został zabrany jeden z pasażerów busa. (ko)
 
Piesza w ciężkim stanie Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu
W piątek, 4 sierpnia po godzinie 22 niedaleko Kossobud w gminie Raciąż samochód ciężarowy potrącił idącą kobietę - w ciężkim stanie trafiła do szpitala.

Zdarzenie miało miejsce na krajowej sześćdziesiątce, poza terenem zabudowanym w nieoświetlonym miejscu. Płońska policja informuje, że wstępne ustalenia wskazują na to, iż starsza kobieta szła po jezdni, była ubrana na ciemno i nie posiadała żadnych elementów odblaskowych. Pojazdem ciężarowym daf, który potrącił kobietę kierował 23-latek z pow. bielskiego (woj. podlaskie), był trzeźwy. Piesza w stanie ciężkim trafiła do szpitala. Początkowo nie było wiadomo, kim jest ranna kobieta. Z ustaleń policji wynika, że to 83-letnia mieszkanka gminy Raciąż. Policja wyjaśnia dokładne przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

- Apelujemy do pieszych o większą rozwagę - zwraca się do mieszkańców powiatu rzecznik prasowy płońskiej policji, Kinga Drężek- Zmysłowska. - Po zmroku, poza terenem zabudowanym każdy pieszy powinien mieć umieszczone na odzieży elementy odblaskowe. Odblaski powodują, że pieszy jest widoczny z większej odległości, co pozwala kierowcom wcześniej go dostrzec, wyhamować i bezpiecznie ominąć. (ko)
 
Weekend z promilami Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu
W sobotę, 5 sierpnia w Starym Radzikowie (gm. Czerwińsk) policjanci zatrzymali do kontroli motocykl, którego kierujący i pasażer jechali bez kasków ochronnych na głowach.

Od kierującego - 38-latka z gm. Czerwińsk policjanci poczuli alkohol. Badanie na trzeźwość wskazało 1,7 promila. Mężczyzna przyznał się, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, co potwierdziło sprawdzenie w policyjnych bazach danych.

W niedzielę, 6 sierpnia w Płońsku podczas działań „Stop! Trzeźwość!” na ul. Kwiatowej policjanci zatrzymali do kontroli motorowerzystę, 37-letniego płońszczanina. Jak się okazało był nietrzeźwy, miał blisko 1,6 promila alkoholu.

Również w niedzielę policjanci skierowani zostali do miejscowości Koziminy Stare (gm. Płońsk), gdzie miało miejsce zdarzenie drogowe. Według informacji policji, jadący osobowym oplem 47-latek z gm. Płońsk na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem  i wjechał do przydrożnego rowu. Kierowca i pasażer opla zostali wyciągnięci z pojazdu przez strażaków i trafili do szpitala na badania. Stan obu mężczyzn wskazywał na to, że byli nietrzeźwi. Od kierowcy pobrano krew do badań. (ko)
 
Garnek na kuchni Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu
W sobotę, 5 sierpnia straż wezwano na ulicę Padlewskiego w Płońsku, gdzie w jednym z mieszkań na pierwszym piętrze bloku palił się pozostawiony na kuchni garnek z jedzeniem. Pożar przed przyjazdem straży ugasiły osoby postronne. (ko)
 
7 zabranych dowodów Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu
W poniedziałek, 7 sierpnia płońscy policjanci zatrzymali 7 dowodów rejestracyjnych - większość w związku ze złym stanem technicznym i brakiem aktualnych badań.

- Stan techniczny pojazdów poruszających się na co dzień po drogach naszego powiatu pozostawia nadal wiele do życzenia - informuje rzecznik prasowy płońskiej policji, Kinga Drężek-Zmysłowska, dodając, że wśród pojazdów, których dowody rejestracyjne zatrzymano w poniedziałek znalazły się m. in. takie, które miały nieszczelny układ wydechowy oraz zużyte opony. - Każdego roku dochodzi do wielu wypadków, których przyczyną jest właśnie zły stan techniczny pojazdów. Warto na bieżąco sprawdzać i naprawiać usterki pojawiające się w czasie użytkowania pojazdu. Należy pamiętać o tym, że pojazd niesprawny technicznie stanowi zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a łyse opony, niesprawne światła czy nieszczelny układ hamulcowy mogą stać się przyczyną wypadku drogowego czy kolizji. Przed zaplanowaną dłuższą trasą warto dodatkowo sprawdzić pojazd i uzupełnić ewentualne braki w ogumieniu, usterki w układzie hamulcowym oraz kierowniczym, a także sprawdzić stan i ilość płynów eksploatacyjnych w samochodzie. Pamiętajmy również o wykonywaniu obowiązkowych, okresowych badań technicznych pojazdów. W końcu chodzi o nasze bezpieczeństwo oraz innych użytkowników dróg. (ko)
 
Peugeotem w skodę... skodą w renault Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu
W poniedziałek, 7 sierpnia po godzinie 16 na krajowej pięćdziesiątce w Wycinkach (gm. Sochocin) zderzyły się trzy auta. Ranne zostały dwie osoby.

Płońska policja informuje, że 24-latek z gm. Sochocin, kierujący dostawczym peugeotem, jadąc w kierunku Płońska uderzył w tył poprzedzającej go skody. Kierujący skodą 35-letni płońszczanin, oczekiwał na skrzyżowaniu (droga do Drożdżyna) na możliwość skrętu w lewo. Po uderzeniu od tyłu, pojazd przemieścił się na przeciwległy pas ruchu, przez co zderzył się z jadącym z przeciwka renault, którym kierował 48-latek z gm. Sochocin. W wyniku zdarzenia z obrażeniami ciała do szpitala trafili kierowcy peugeota i skody. Przez ponad dwie godziny ruch na krajowej 50 w Wycinkach odbywał się wahadłowo. Policjanci zatrzymali 24-latkowi, który kierował peugeotem, prawo jazdy. (ko)
 
Ranne pasażerki Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu
W piątek, 11 sierpnia około godz. 12 na krajowej pięćdziesiątce we Wróblewie (gm. Naruszewo) zderzyły się dwa auta. Obrażeń doznały dwie pasażerki.

Policja informuje, że jadący fordem od strony Płońska 76-latek z gm. Naruszewo skręcając w lewo zderzył się z jadącym z przeciwka land roverem. Land roverem kierował 54-latek z Radomska. W wyniku zderzenia pojazdów z obrażeniami ciała do szpitala zostały przewiezione 2 osoby: pasażerki z obu pojazdów. Płońscy policjanci apelują o ostrożność i rozwagę za kierownicą. Przypominają też, że za kierownicą należy zachować skupienie, gdyż chwila nieuwagi może skutkować wypadkiem. (ko)
 
REKLAMA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecane strony
 
Do góry Do góry