Reklama Reklama Reklama
Reklama
Szukaj w artykułach:
               Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************
plonszczak.pl arrow Zdarzenia
Wtorek, 25 lipca 2017 r.
Aktualne wydanie
Pierwsza strona
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Galeria zdjęć
Numery archiwalne
Artykuły
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Zdarzenia
Doszło do awantury Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu
W sobotę, 15 lipca przed godziną 13 policja interweniowała w jednym z bloków przy ul. Grunwaldzkiej w Płońsku.

Jak informuje rzecznik prasowy płońskiej policji, Kinga Drężek-Zmysłowska, w jednym z mieszkań doszło do awantury pomiędzy małżonkami w wieku 86 i 83 lata. Obydwoje mieli drobne obrażenia dłoni i zostali przewiezieni do szpitala na obserwację.

Policja wyjaśnia, jaki był przebieg tego zdarzenia i dlaczego do niego doszło. (ko)
 
Skrzynka i kabel Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu
W czwartek, 13 lipca straż pożarna interweniowała przy ulicy Grunwaldzkiej w Płońsku. Na budynku - pustostanie wisiał uszkodzony kabel energetyczny, powodując zwarcie. Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone do czasu przyjazdu pogotowia energetycznego, które odłączyło kabel od prądu.

Tego samego dnia po godzinie 22.30 strażaków wezwano do Skwar w gm. Naruszewo, gdzie paliła się skrzynka elektryczna na elewacji domu. Pożar ugasił właściciel i pogotowie energetyczne przed przyjazdem straży. Przyczyną było zwarcie instalacji elektrycznej. (ko)
 
Płonęło auto Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu
W piątek, 14 lipca przed godziną 19 straż pożarna interweniowała w Cempkowie (gm. Płońsk). Wskutek zwarcia instalacji zapalił się opel astra, a od auta trzy ary nieużytków. Ogień szybko ugaszono. (ko)
 
121 mandatów w weekend Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Od piątku do niedzieli (14-16 lipca) na drogach powiatu płońskiego policjanci drogówki prowadzili działania „Prędkość”.

W ciągu minionego weekendu policjanci skontrolowali 179 pojazdów - w ponad 120 przypadkach kontrole związane były z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości przez kierowców.

- Policjanci nałożyli 121 mandatów karnych i zatrzymali 4 prawa jazdy - informuje rzecznik prasowy płońskiej policji, Kinga Drężek-Zmysłowska. - W dwóch przypadkach prawo jazdy stracili kierowcy, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli prędkość o więcej niż 50km/h od obowiązującej w tych miejscach.

Obie kontrole miały miejsce w piątek wieczorem w odstępie niespełna 20 minut, w  Garwolewie (gm. Czerwińsk). Około godz. 17.40 policjanci zauważyli szybko jadącego seata. Pomiar prędkości pojazdu wskazał 103 km/h. Jak się okazało autem kierował 30-letni mieszkaniec gm. Czerwińsk. Mężczyzna został ukarany wysokim mandatem i punktami karnymi. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny, z uwagi na brak aktualnego badania technicznego.

Tuż po zakończeniu powyższej  kontroli funkcjonariusze zmierzyli prędkość zbliżającego się w ich stronę pojazdu kia. Auto pędziło z prędkością 118 km/h. Za jego kierownicą siedział 27-latek, również z gm. Czerwińsk. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy oraz nałożyli mandat i punkty karne. (ko)
 
Na polu i w lesie Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu
W poniedziałek, 10 lipca strażacy interweniowali w Troskach (gm. Naruszewo), gdzie wskutek zaprószenia ognia zapaliły się pozostałości roślinne na polu. Tego samego dnia w Ćwiersku (gm. Raciąż) paliło się poszycie w lesie na powierzchni 5 arów. W tym przypadku przyczyną również było zaprószenie. (ko)
 
Bociana uratowali Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Nietypową akcję odnotowali strażacy w poniedziałek, 10 lipca w Kębłowicach (gm. Naruszewo). W gnieździe na słupie energetycznym był zaplątany w sznurek bocian. Strażacy - po odłączeniu prądu przez energetyków za pomocą podnośnika uwolnili bociana i przekazali weterynarzowi. (ko)
 
Szynobus z przyczepą Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Zdjęcie do artykułuDo niebezpiecznego zdarzenia doszło na przejeździe kolejowym w Koziebrodach. We wtorek, 11 lipca przed godziną 13 na przejeździe kolejowym w Koziebrodach (gm. Raciąż) szynobus uderzył w przyczepkę ciągnika, którym kierował mieszkaniec gminy Raciąż. Szynobusem jechało 8 osób. Na szczęście nikomu nic się nie stało. (ko)

foto: zbiory OSP Koziebrody
 
REKLAMA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecane strony
 
Do góry Do góry