Reklama Reklama Reklama
Reklama
Szukaj w artykułach:
               Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************
plonszczak.pl arrow Zdarzenia
Poniedziałek, 11 grudnia 2017 r.
Aktualne wydanie
Pierwsza strona
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Galeria zdjęć
Numery archiwalne
Artykuły
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Zdarzenia
Zmarła w szpitalu Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu
W środę, 29 listopada (przed godziną 11) w Wierzbicy Pańskiej (gmina Dzierzążnia) doszło do zderzenia opla z seatem.

Według informacji policji, kierująca oplem 35-latka z gm. Dzierzążnia, na skrzyżowaniu dróg nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu seatowi, którym kierował 83-latek z tej samej gminy.

Doszło do bocznego zderzenia pojazdów, w wyniku którego kierowca z seata i pasażerka z tego pojazdu z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala.

85-letnia pasażerka seata zmarła trzy dni później w szpitalu. (ko)
 
Konary, piwnice i linie Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu
W minionym tygodniu strażacy odnotowali wiele interwencji związanych m.in. z usuwaniem z dróg drzew i konarów.

A przyczyną były pierwsze, spore opady śniegu. W piątek i sobotę (1 i 2 grudnia) strażacy usuwali drzewa i konary z dróg w miejscowościach: Naruszewo, Kębłowice, Srebrna, Drochowo, Łazęki (gm. Naruszewo); Pieńki Rzewińskie (gm. Baboszewo), Adamowo (gm. Joniec), Parlin (gm. Czerwińsk), Skarżyn (gm. Płońsk).

W piątek, 1 grudnia wskutek opadów śniegu została zerwana linia energetyczna w Kadłubówce (gm. Nowe Miasto) oraz w Rzewinie (gm. Baboszewo). Dzień później strażacy wypompowywali wodę z piwnicy budynku gospodarczego w Milewie (gm. Sochocin) oraz z piwnicy budynku w Niedarzynie (gm. Baboszewo). (ko)
 
Pieszy pod tira Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Przed godz. 15 w środę (29 listopada) na ul. Podmiejskiej w Płońsku (na zjeździe z krajowej siódemki) doszło do potrącenia pieszego przez ciężarówkę.

- Ustalenia poczynione przez policjantów na miejscu zdarzenia wskazują na to, że pieszy, 59-latek z Płońska idąc jezdnią, w pewnym momencie wtargnął pod nadjeżdżającego tira - informuje rzecznik prasowy płońskiej policji, Kinga Drężek-Zmysłowska. - Ciężarówką kierował 30-latek z pow. ciechanowskiego. Pieszy, z obrażeniami ciała w postaci złamanych żeber, został przewieziony do szpitala. Wszystko wskazuje na to, że był pijany. Pobrano od niego krew do badań. (ko)
 
Pompowali w Milewie Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Kilka jednostek straży pożarnej interweniowało w niedzielę, 3 grudnia w Milewie (gm. Sochocin). Zgłaszający zagrożenie mieszkaniec tej miejscowości argumentował, że woda wdzierająca na posesję, gdzie nie było właściciela, może doprowadzić do rozszczelnienia zbiornika gazu.

Na działce rekreacyjnej z domkiem letniskowym usytuowany jest zbiornik z gazem. Nieopodal, wskutek niedrożnych rowów melioracyjnych, utworzyło się rozlewisko wody na terenie ok. 0,5 ha, woda sięgała powyżej kolan i wdzierała się na teren działki. Właściciela działki nie było.

Straż powiadomił jeden z mieszkańców, alarmując, że woda  może doprowadzić do rozszczelnienia zbiornika z gazem. Na miejsce przyjechali strażacy zawodowi z Płońska i jednostki OSP: Sochocin, Idzikowice, Drożdżyn i Kołoząb, którzy wypompowywali wodę.

Kilka godzin później strażacy zostali ponownie wezwani. Przyjechała również policja i wójt gminy Sochocin, Andrzej Romatowski. Sąsiadujący z działką rekreacyjną mieszkaniec obawiał się, że zbiornik z gazem mógł zostać przez wodę uszkodzony. Strażacy nie stwierdzili wycieku gazu, orzekli, że instalacja gazowa jest usytuowana na stabilnym gruncie i nie ma zagrożenia. (ko)
 
Seat z lokomotywą Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu
W nocy ze środy na czwartek (29-30 listopada) na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Dalanówku (gm. Płońsk) doszło do zderzenia samochodu z lokomotywą spalinową.

Jak informuje policja, jadący seatem - od strony krajowej siódemki, 21-latek z gm. Płońsk, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu lokomotywie. Lokomotywa uderzyła w bok  samochodu. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Zarówno kierowca jak i maszynista byli trzeźwi. Sprawcę kolizji policjanci ukarali mandatem karnym w wysokości 500 zł. (ko)
 
Na skrzyżowaniu Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu
W niedzielę, 3 grudnia po godzinie 16.30 w Dalanówku (gm. Płońsk) na skrzyżowaniu dróg: Strachowo - Dalanówek - Lisewo doszło do zderzenia citroena z volkswagenem.

- Policjanci na miejscu zdarzenia ustalili, że citroenem jadącym od strony Lisewa, kierował 58-letni płońszczanin - informuje rzecznik prasowy płońskiej policji, Kinga Drężek-Zmysłowska. - Na skrzyżowaniu dróg, z drogą relacji Strachowo-Dalanówek, kierowany przez niego pojazd zderzył się z jadącym w kierunku Dalanówka volkswagenem. Citroen dachował poza drogą.

W wyniku zderzenia, z obrażeniami ciała do szpitala w Płońsku został przewieziony 64-letni kierowca volkswagena i 58-letnia pasażerka tego pojazdu. Oboje są mieszkańcami pow. mińskiego. (ko)
 
Płonął ford Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu
We wtorek, 28 listopada strażacy interweniowali w Kiełbowie (gm. Raciąż). Palił się ford mondeo. Przyczyną zdarzenia było zwarcie instalacji elektrycznej. (ko)
 
Mercedesem w skodę Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu
W sobotę, 2 grudnia, około godz. 15.30 w Płońsku na ul. Grunwaldzkiej doszło do czołowego zderzenia dwóch aut.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że 20-latek z Płońska kierując mercedesem, jadąc od strony pl. 15 Sierpnia - rynku, zjechał na przeciwległy pas ruchu - informuje rzecznik prasowy płońskiej policji, Kinga Drężek-Zmysłowska. - Mercedes zderzył się czołowo z jadącą w przeciwnym kierunku skodą, którą podróżowały 4 osoby, w tym dwoje małych dzieci. Skodą kierowała 31-latka z Raciąża. Mercedes po uderzeniu w skodę, uderzył w jedno z aut stojących na parkingu - również mercedesa.

W wyniku zdarzenia kierowca mercedesa oraz 40-letnia pasażerka skody z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala. Przez kilka godzin ul. Grunwaldzka była zablokowana. (ko)
 
Boazeria w lokalu Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu
W środę, 29 listopada około godziny 3 nad ranem strażaków wezwano do Nowego Miasta.

Zapaliła się boazeria w kuchni lokalu gastronomicznego przy ul. Główny Rynek. Pożar ugasił właściciel przed przyjazdem straży. Przyczyną było prawdopodobnie zwarcie instalacji elektrycznej. (ko)
 
REKLAMA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecane strony
 
Do góry Do góry