Reklama Reklama Reklama
Reklama
Szukaj w artykułach:
               Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************
plonszczak.pl arrow Sport
Poniedziałek, 26 czerwca 2017 r.
Aktualne wydanie
Pierwsza strona
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Galeria zdjęć
Numery archiwalne
Artykuły
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport
To już koniec piłkarskiego sezonu - wielkich radości nie było Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu

Nikt nie spada, awans baboszewianek

Zdjęcie do artykułuTo nie był super sezon naszych drużyn piłkarskich. Szczególnie razi brak jakiegokolwiek awansu męskich drużyn. Na szczęście, sytuacja w wyższych ligach spowodowała, że uniknęliśmy też spadków.

Błękitni jednak na plus

Trzy punkty w dwóch ostatnich kolejkach rozgrywek IV ligi to dorobek naszego jedynaka na tym szczeblu rozgrywek - Błękitnych Raciąż. To niezły dorobek. Borykający się z przebudową kadry po rundzie jesiennej raciążanie, stanęli przed trudnym zadaniem utrzymania się w lidze, z której ostatecznie spadło aż siedem drużyn (od miejsca czternastego do dwudziestego). I podopieczni Pawła Mazurkiewicza - wbrew zapowiedziom fachowców - swój cel osiągnęli, co trzeba uznać za duży sukces. Błękitni kończą sezon na dobrym siódmym miejscu, a ligę wygrywa Pogoń Grodzisk Mazowiecki.
Czytaj całość…
 
Lekkoatletyczne Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej gimnazjów Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu

Złoty Adrian, srebrna sztafeta

Z dwoma medalami z mazowieckich igrzysk wrócili reprezentanci płońskiego Gimnazjum nr 2.

Lekkoatletyczne Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej odbyły się 6 czerwca w Siedlcach.

Znakomicie zaprezentowali się w tej rywalizacji podopieczni Marcina Zaborowskiego z klasy sportowej Gimnazjum 2 Płońsk.
Czytaj całość…
 
Piłkarski turniej oldbojów o puchar marszałka sejmiku wojewódzkiego Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu

Baboszewianie najlepsi

Zdjęcie do artykułuW miniony weekend, 17-18 czerwca, w Baboszewie rozegrano piłkarski turniej oldbojów o puchar marszałka sejmiku mazowieckiego. Puchar wywalczyli gospodarze.

W rywalizacji wzięło udział dwanaście zespołów, a pierwsza faza zmagań toczyła się w trzech grupach. Do dwóch grup drugiej fazy awansowało osiem najlepszych ekip.

W etapie ćwierćfinałów bardzo dobrze radziły sobie zespoły z powiatu płońskiego. W pierwszej z grup najlepsi byli oldboje z Raciąża, a tuż za nimi - także awansując do najlepszej czwórki - uplasowali się baboszewianie. W drugiej grupie najlepszy był Żyrardów, ale do półfinału awansował też Pal-Rob Płońsk.
Czytaj całość…
 
Medal w tenisowym finale wojewódzkim Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu

Stańczak na podium

Zdjęcie do artykułuJeden medal zdobyli nasi reprezentanci w finale wojewódzkim turnieju tenisa stołowego - memoriale red. Janusza Strzałkowskiego.

O etapie rejonowym zmagań tenisistów pisaliśmy w poprzednim numerze Płońszczaka, a finał wojewódzki odbył się 8 czerwca w Gostyninie. Wystartowało w nim siedmioro uczestników ze szkół powiatu płońskiego.

Najlepiej zaprezentował się Kacper Stańczak (SP Siedlin), który w kategorii szkół podstawowych - chłopcy młodsi zdobył brązowy medal. Jego szkolny kolega - Bartosz Szatkowski - zajął szóste miejsce, zaś u dziewcząt w tej kategorii Maja Stańczak (SP Siedlin) została sklasyfikowana na miejscach 7-8.
Czytaj całość…
 
Deblowe mistrzostwa Płońska Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu

Bistron z Wróblewskim

Zdjęcie do artykułuCztery pary wzięły udział w deblowych mistrzostwach Płońska w tenisie ziemnym, rozegranych 11 czerwca.

Zdecydowanie najlepszy okazał się debel w składzie Marcin Bistron, Kamil Wróblewski, który wygrał wszystkie pojedynki i w pełni zasłużenie zdobył mistrzostwo Płońska.

Pozostałe pary prezentowały bardzo wyrównany poziom i na koniec okazało się, że o pozostałych miejscach decydował bilans gemów.
Czytaj całość…
 
Biegowa sobota Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu

W Załuskach na przełaj

Zdjęcie do artykułuSobota, 17 czerwca, była dniem, w którym rozegrano pierwsze otwarte mistrzostwa gminy Załuski w biegach przełajowych dla dzieci i młodzieży oraz po raz czwarty rywalizowano o puchar prezesa zarządu gminnego OSP.

W zawodach wzięło udział ponad 70 zawodników, a rywalizowano w dziewięciu kategoriach. W biegu głównym wśród mężczyzn najlepszy okazał się Kamil Baryga wyprzedzając Zbigniewa Szpakiewicza. Najlepszą wśród kobiet okazała się Katarzyna Tomczuk-Kuzka, a na podium stanęły także Iwona Szostak i Wioletta Cieplińska. Wśród strażaków najlepszy okazał się Kamil Baryga (OSP Smulska) przed Zbigniewem Szpakiewiczem (OSP Strzembowo) i Piotrem Klimczewskim (OSP Wojszczyce).
Czytaj całość…
 
Sukces FA w Brodnicy Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu

Stanęli na podium

Zdjęcie do artykułuMłodzi piłkarze Football Academy Płońsk bardzo dobrze zaprezentowali się w międzynarodowym turnieju w Brodnicy.

Turniej odbył się w dniach 2-4 czerwca, a wystartowały w nim 32 drużyny z Polski i Rosji. Pierwsza faza zmagań toczyła się w grupach, a podopieczni Roberta Jadczaka po bardzo dobrych występach awansowali do szóstki najlepszych zespołów turnieju.

W decydującej fazie FA Płońsk (w składzie: Maciej Baniak, Patryk Biegalewski, Nikodem Chyczewski, Maciej Kaniewski, Krystian Kaźmierski, Maciej Kościelewski, Michał Wojciechowski, Kacper Wolert, Kacper Wysocki, Jan Ziółkowski) wygrał trzy z pięciu meczów i stanął na trzecim stopniu podium.
Czytaj całość…
 
Mistrzostwa Płońska szkół podstawowych Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu

Pod siatką na plaży

Patryk Romanowski i Michał Kowalski zostali mistrzami Płońska w siatkówce plażowej szkół podstawowych.

Pięć par wzięło udział w mistrzostwach Płońska w siatkówce plażowej chłopców szkół podstawowych, które zostały rozegrane 9 czerwca.

Wszystkie ekipy reprezentowały Szkołę Podstawową nr 2, a tytuł zdobyła para Patryk Romanowski, Michał Kowalski. Wicemistrzami zostali Adam Piwoński i Kamil Ostapowski, a kolejne miejsca zajęli: 3. Przemysław Cichalewski - Damian Duszyński, 4. Oskar Gostomski - Kamil Urbankowski, 5. Miłosz Szuliński - Jakub Sarzalski. (r)
 
REKLAMA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecane strony
 
Do góry Do góry