Zdarzenia
Sport
Trzy porażki na inaugurację nowego sezonu Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu

Piłka znowu w grze

Za nami inauguracja nowego sezonu piłkarskiego. Na boiska wybiegły drużyny IV ligi i okręgówki. Niestety dla naszych drużyn był to kiepski początek - przegrały wszystkie trzy zespoły.

Bez gola w Gostyninie

Na inaugurację IV ligi, Błękitni Raciąż udali się do Gostynina, gdzie mierzyli się z tamtejszym Mazurem. Problemy organizacyjne raciążan w letniej przerwie nie wróżyły korzystnego wyniku. Do sztabu szkoleniowego dołączył ponownie Marek Brakowiecki, nastąpiły również duże roszady w kadrze. Mecz znakomicie rozpoczęli gospodarze, którzy już w 5 minucie spotkania wykorzystali niezbyt fortunne „piąstkowanie” Kamila Kalinowskiego i było już 1:0. Gospodarze mieli jeszcze jedną dogodną sytuację do podwyższenia wyniku, ale do przerwy wynik nie uległ zmianie. W drugiej części Błękitni byli zespołem wyraźnie słabszym, a jedną z niewielu okazji na zdobycie bramki mieli po strzale Marcina Chyczewskiego - dobrą interwencją popisał się jednak bramkarz Mazura. Gospodarzom, po wielu klarownych sytuacjach na podwyższenie wyniku, udało się tego dokonać w 83 minucie, kiedy to ustalili wynik spotkania na 2:0.
Czytaj całość…

Lipcowe starty KB im. P. Sękowskiego Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu

Dzięgielewski potrójnym mistrzem Europy weteranów

Lipcowe starty zawodników Klubu Biegacza im. Piotra Sękowskiego to przede wszystkim, okraszony trzema złotymi i jednym srebrnym medalem, występ Marka Dzięgielewskiego na mistrzostwach Europy weteranów w duńskim Aarhus.

Znakomity występ w Danii Marek Dzięgielewski rozpoczął od tytułu mistrza Europy weteranów na 10 kilometrów. Bieg odbył się 27 lipca, a wynik (33.56,26) jest nowym rekordem Polski w kategorii M55.

Drugie złoto Dzięgielewski wywalczył 30 lipca w biegu crossowym na 4 kilometry. Na trudnej trasie (błoto, liczne podbiegi), biegacz płońskiego klubu spisał się znakomicie (czas 11,50) i zdobył tytuł wyprzedzając kolejnych zawodników o blisko minutę.

Złoto i brąz Sebastiana Charzyńskiego, srebro Zuzanny Bronowskiej Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu

Trzy medale lekkoatletów

Zdjęcie do artykułuLekkoatleci płońskiego MKS Durasan zaliczyli znakomity występ w mistrzostwach Polski do lat 18. Wrócili z trzema medalami i kilkoma wysokimi miejscami.

- Pierwszego dnia warszawskich mistrzostw dużą niespodziankę sprawił Sebastian Charzyński, który startował w biegu na 100 metrów - relacjonuje trener Robert Adamski. - Przystępował do rywalizacji z ósmym wynikiem, jednak już w eliminacjach pobił rekord życiowy (11,02), a w finale zaskoczył wszystkich przeciwników. Po bardzo dynamicznym starcie zdecydowanie prowadził w połowie dystansu. Na końcówce Sebastian „zapłacił” za agresywny bieg i stracił przewagę wpadając na metę równo z zawodnikiem z Białegostoku z wynikiem 10,89. Foto finisz nie był w stanie rozstrzygnąć, który był pierwszy i po kilkuminutowym, nerwowym oczekiwaniu obu przyznano złote medale.

Druga finałowa trójka wyłoniona Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu

Tynk Pol, Art Dan i B&I

Zdjęcie do artykułuZnamy już pełną stawkę drużyn, które zagrają w finale baboszewskiego Pucharu Lata w piłce nożnej.

W minioną niedzielę, 13 sierpnia, rozegrano drugi z turniejów eliminacyjnych piłkarskiego Pucharu Lata w Baboszewie.

Zagrało w nim pięć drużyn, z których prawo do gry w finale zdobywały trzy.

Zdecydowanie najlepszy okazał się Tynk Pol, który awansował z kompletem czterech zwycięstw. Trzy wygrane, i drugie miejsce zajął Art-Dan, a stawkę finalistów uzupełnił zespół B&I Hydraulika Siłowa, który zaliczył dwa zwycięstwa.

Pozostałe dwie drużyny (MKS Mazovia Błomino, Oldboy Raciąż) zdobyły tylko po jednym punkcie i w walce o trzy czołowe miejsca się nie liczyły.