Nasi ze zmiennym szczęściem, ale fajerwerków nie było Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu

Najlepiej w okręgówce

Zdjęcie do artykułuCałkiem źle w miniony weekend w rozgrywkach piłkarskich nie było. Ale i powodów do wielkiej radości także nie ma.

Ach, ta jedna bramka

Błękitni nadal pozostają bez żadnej zdobyczy punktowej w meczach wyjazdowych. W niedzielny poranek raciążanie mierzyli się z rezerwami siedleckiej Pogoni, która wsparta zawodnikami z pierwszego zespołu była zdecydowanym faworytem. Już na samym początku gry gospodarze stworzyli dwie dogodne sytuacje strzeleckie, a w trzeciej minucie wyszli na prowadzenie po rzucie karnym. W kolejnych minutach zespołem lepszym byli siedlczanie, a Błękitnych przed utratą bramki uchronił tylko brak skuteczności w szeregach rywala, a oprócz tego z dobrej strony pokazał się Kamil Kalinowski. Po przerwie do ataku ruszyli podopieczni Marka Brakowieckiego. W 49 minucie bliski wyrównania był Marcin Chyczewski, jednak po jego strzale bramkarz gospodarzy zbił piłkę nad bramkę. Dalsza część spotkania była naprzemiennymi atakami na bramkę, lecz po żadnym z nich piłka nie znalazła drogi do bramki.
Czytaj całość…

Mistrzostwa rejonu w przełajowych sztafetach Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu

Aż 11 medali

Zdjęcie do artykułuBardzo dobrze zaprezentowały się drużyny szkół z powiatu płońskiego w mistrzostwach rejonu w sztafetowych biegach przełajowych.

Z mistrzostw, które we wtorek 10 października odbyły się w Ciechanowie nasi reprezentanci przywieźli aż jedenaście medali.

Rywalizowano w siedmiu kategoriach, a w aż sześciu mistrzostwa rejonu zdobywały sztafety szkół z powiatu płońskiego.

W najmłodszej kategorii wiekowej roczniku 2007 i młodsi, gdzie sztafety to mieszane składy dziewcząt i chłopców odnieśliśmy podwójne zwycięstwo. Złoto wywalczyła SP 3 Płońsk, a srebro SP Sochocin.

Turniej służby więziennej Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu

Puchar dla Białołęki

Zdjęcie do artykułuPo raz osiemnasty o puchar dyrektora okręgowego Służby Więziennej w Warszawie zagrały w turnieju piłki nożnej drużyny aresztów śledczych i zakładów karnych.

Turniej - w piątek 13 października - tradycyjnie odbył się w Płońsku, a na starcie stanęło dziesięć drużyn. Po grach grupowych i decydującej fazie pucharowej najlepsza okazała się drużyna Aresztu Śledczego Warszawa Białołęka, a na kolejnych stopniach podium stanęły zespoły Aresztu Śledczego Radom i Aresztu Śledczego Warszawa Grochów. Drużyna płońskiego aresztu zajęła piąte miejsce.

Piłkarscy strażacy Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu

Nasi bez awansu

Zdjęcie do artykułuPięć drużyn komend strażackich rywalizowało w piłkarskim turnieju strefowym, który w Płońsku odbył się w czwartek 12 października.

W stawce była także drużyna płońskiej Komendy Powiatowej PSP (w składzie: Jacek Maliszewski, Szymon Żebrowski, Michał Jarosławski, Robert Jaworski, Damian Makowski, Piotr Trzaskoma, Artur Senkowski, Mariusz Lipiński, Jarosław Zając, Kamil Kujawa). Niestety płońscy strażacy zdołali pokonać tylko KW Warszawa 6:1 (w kolejnych meczach notując porażki: 0:1 z Sochaczewem, 2:5 z Sierpcem, i 3:4 z Ciechanowem) i ostatecznie zajęli przedostatnie, piąte miejsce.

Mistrzostwa Płońska w pływaniu Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu

Mała frekwencja

Zdjęcie do artykułuZaledwie dziewięcioro uczestników przystąpiło do walki o mistrzostwo Płońska w pływaniu szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Oba tytuły trafiły do uczniów Szkoły Podstawowej nr 2. Wśród dziewcząt mistrzynią Płońska została Patrycja Klimkiewicz (kolejne miejsca zajęły: 2. Maja Sklepińska - SP 2, 3. Natalia Piórkowska - SP  2, 4. Maria Maraszek - SP 3), a najlepszy u chłopców okazał się jej szkolny kolega Oskar Gostomski (kolejne miejsca zajęli: 2. Wojciech Włoczkowski - SP 3, 3. Radosław Jędraszczak - SP 3, 4. Kuba Goszczyński - SP 2, 5. Maciej Niedzielski - SP 2). (r)