Reklama Reklama Reklama
Reklama
Szukaj w artykułach:
               Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************
plonszczak.pl arrow Krótko
Wtorek, 23 maja 2017 r.
Aktualne wydanie
Pierwsza strona
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Galeria zdjęć
Numery archiwalne
Artykuły
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Krótko
Koncert papieski u św. Michała Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Zdjęcie do artykułuWyjątkowe wydarzenie - trzecia rocznica kanonizacji Jana Pawła II - stało się okazją do zorganizowania koncertu pt. „Totus Tuus”, który odbył się dzień po kolejnym niezwykle ważnym dniu - 100. rocznicy objawień fatimskich oraz kanonizacji portugalskich pastuszków Franciszka i Hiacynty.

Niedzielny (14 maja) koncert w kościele parafii św. Michała Archanioła w Płońsku - jak podkreślał prowadzący spotkanie Ryszard Nowaczewski - to dziękczynienie za dar kanonizacji i wspomnienie niezwykłego pontyfikatu Papieża Polaka.
Czytaj całość…
 
Była droga, drogi nie ma Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Zdjęcie do artykułuW Jarocinie (gm. Baboszewo) jest gruntowa droga, która przysparza kłopotu mieszkańcom wsi. Jej temat pojawił się na kwietniowej sesji rady gminy.

- Nie wiem, dlaczego tak się stało, że tej drogi na odcinku jakichś 20 może 30 metrów nie ma. Była jeszcze w ubiegłym roku - mówił Wiesław Garczewski, mieszkaniec Jarocina, który zgłosił problem radnym gminy Baboszewo. Dodał, że gruntową drogę w Jarocinie wybudowali mieszkańcy, dla których stanowiła ona skrót w kierunku Szymak w gminie Płońsk, gdyż z asfaltową drogą w Szymakach właśnie się łączyła. Teraz na początku tego łączenia usypany został wał blokujący przejazd.
Czytaj całość…
 
Środki chemiczne to nie zabawa Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Zdjęcie do artykułuJuż po raz siódmy placówka terenowa KRUS w Płońsku rozstrzygnęła konkurs plastyczny dla dzieci „Bezpiecznie na wsi to podstawa - środki chemiczne to nie zabawa”. Wpłynęło ponad sto prac plastycznych uczniów z naszego powiatu.

Konkurs organizowany przez prezesa KRUS skierowany był do uczniów klas 0-III i IV-VI szkół podstawowych. Zamierzeniem tegorocznej edycji była m. in. popularyzacja wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych, których nie wolno zlecać dzieciom. Konkurs miał zwrócić uwagę  uczniów szkół wiejskich na zagrożenia, jakie wiążą się z substancjami chemicznymi używanymi w gospodarstwach rolnych, szczególnie dotyczy to substancji żrących, paliw, chemicznych środków ochrony roślin i nawozów.
Czytaj całość…
 
Wiosna na zdjęciach Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Joniecki samorząd ogłosił konkurs, którego przedmiotem jest fotografia obrazująca uroki wiosny na terenie gminy. Prace przyjmowane są do 26 maja.

Warunki uczestniczenia w konkursie, to nieprzekraczająca trzech liczba zgłoszonych zdjęć wykonanych w rozdzielczości 1600x1200 (2 PMx). Fotografie te muszą być wykonane samodzielnie i opatrzone w tytuł, opis i dołączony do nich formularz zgłoszeniowy (do pobrania ze strony urzędu). Jeżeli zgłoszoną pracą będzie fotografia osób, należy mieć pisemną ich zgodę na publikację wizerunku. Przede wszystkim natomiast fotografia musi być wykonana na terenie gminy Joniec.
Czytaj całość…
 
Rodziny na start Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu
10 czerwca odbędą się XVIII Mazowieckie Dni Rolnictwa, a w ich trakcie VII Turniej Ekologiczny, do udziału w którym już teraz zaprasza Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego oddział Poświętne.

Turniej Ekologiczny w Poświętnem z roku na rok cieszy się rosnącą popularnością. Jego siódma edycja odbędzie się w sobotę, 10 czerwca na terenie MODR Poświętne. Początek o godzinie 10.
Czytaj całość…
 
25 koszy na psie kupy Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Zdjęcie do artykułuNa terenie Płońska pojawiły się specjalne pojemniki na psie odchody. Stoją w miejskich parkach, ale także na osiedlu Poświętne czy Manhattanie.

Łącznie ratusz zakupił 25 pojemników. Zestawy do sprzątania po psach można otrzymać w ratuszu - w pokoju nr 16 na parterze. Zakup koszy na psie odchody oraz worków - to kwota około 10 tys. zł. Miasto podpisało również umowę na opróżnianie pojemników, wiadomo więc, że do końca roku będzie to koszt - 27.500 zł brutto (ponad 3,4 tys. zł za miesiąc). Właściciele psów mają obowiązek sprzątać po swoich czworonogach, ale o tym, że jest z tym sprzątaniem spory problem, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. (ko)

foto: zbiory UM Płońsk

 
Parking źle oznakowany Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Zdjęcie do artykułuZdaniem naszego czytelnika, płatny od niedawna parking przy poczcie na ul. Grunwaldzkiej w Płońsku jest źle oznakowany. I nie tylko o oznakowanie chodzi.

Parking jest własnością miasta, które w ubiegłym roku go zmodernizowało i objęło strefą płatnego parkowania, argumentując, że takie są oczekiwania zarówno poczty jak i klientów, bo płatne parkowanie ma spowodować, że będzie więcej wolnych miejsc. Nasz czytelnik relacjonuje, iż zatrzymał się na parkingu, a gdy wyszedł z poczty okazało się, że będzie musiał zapłacić mandat, bo nie uiścił płatności za parkowanie. Jego zdaniem, oznakowanie, że parking jest płatny, nie jest prawidłowe.
Czytaj całość…
 
Kopciuszek w wersji fit Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Zdjęcie do artykułu„Nauczyciele dzieciom” to cykl teatralnych spotkań dedykowanych przez nauczycieli swoim wychowankom z płońskiego Niepublicznego Przedszkola „Szóstka”. W jego ramach w piątek, 12 maja panie wyśmienicie odegrały role bohaterów bajki „Kopciuszek”, w wersji popularyzującej zdrowy styl życia.

Klaudia Gałecka, Martyna Kuklewska, Joanna Bilińska, Milena Białęcka, Ewelina Królak i Ewa Olecka wystawiły spektakl o fit Kopciuszku i ta wersja bardzo przypadła do gustu przedszkolakom z „Szóstki”. 
Czytaj całość…
 
REKLAMA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecane strony
 
Do góry Do góry