Reklama Reklama Reklama
Reklama
Szukaj w artykułach:
               Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************
plonszczak.pl arrow Krótko
Czwartek, 22 lutego 2018 r.
Aktualne wydanie
Pierwsza strona
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Galeria zdjęć
Numery archiwalne
Artykuły
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Krótko
Bal w dwójce Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Zdjęcie do artykułuW czwartkowy poranek, 8 lutego, Przedszkole nr 2 im. Przyjaciół Kubusia Puchatka w Płońsku wypełniły przebrane w różne bajkowe stroje przedszkolaki.

Tego dnia wraz z opiekunami dzieci uczestniczyły w balu karnawałowym oraz różnych zabawach przygotowanych przez nauczycieli. Przedszkolaki bardzo chętnie spędziły wspólnie czas, m.in. tańcząc. Na parkiecie można było zobaczyć ich w oryginalnych przebraniach, np. policjantów czy księżniczek. W stroje karnawałowe przyodziali się również opiekunowie dzieci oraz dyrekcja, jest to bowiem tradycja tej placówki. 
Czytaj całość…
 
Integracyjnie w Niespodziance Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Zdjęcie do artykułuUczniowie szkół w Grodźcu, Goławinie oraz Chociszewie integrowali się w piątek, 9 lutego, w czasie balu karnawałowego.

Odbył się on w sali weselnej „Niespodzianka” w Grodźcu (gm. Czerwińsk), która nie pierwszy raz otworzyła się na najmłodszych mieszkańców gminy. Uczniowie bardzo szybko opanowali parkiet i chętnie brali udział w zabawach prowadzonych przez animatorkę Julię Piechotę, która wymyślała różne rozrywki, by umilić im czas. Nie zabrało znanych wszystkim Kaczuszek oraz piosenek Zenona Martyniuka. Zmęczeni tańcami uczniowie odpoczywali w kąciku animacji, gdzie można było malować chustę animacyjną oraz składać różne bryły.
Czytaj całość…
 
Spotkanie z Paderewskim Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Zdjęcie do artykułuSpotkanie z Paderewskim. Jeden z największych Polaków w historii był bohaterem sobotniego, 10 lutego, wykładu płońskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, który odbył się w MCK. Wybitną postać, zarówno w sensie politycznym jak i artystycznym, jaką był Ignacy Jan Paderewski, przybliżył reżyser dźwięku, prelegent muzyczny i wykładowca akademicki Igor Pogorzelski.

Podkreślał, że muzyk był najbardziej znanym pianistą w Ameryce na przełomie XIX/XX w. i legenda o nim jest tam wciąż żywa. Przekonywał, że Amerykanie mają znacznie więcej placów czy ulic jego imienia niż jest ich w Polsce. W Warszawie np. nie patronuje on żadnej z ulic (jest taka natomiast w Płońsku, a 2018 r. na Mazowszu to „Rok Pięciu Ojców Odnowicieli Rzeczypospolitej Polskiej: Romana Dmowskiego, Ignacego Jana Paderewskiego, Józefa Piłsudskiego, Macieja Rataja i Wincentego Witosa” - tak zdecydowali radni województwa mazowieckiego).
Czytaj całość…
 
Koncert u przyjaciół Puchatka Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Zdjęcie do artykułuStyczniowe - Dzień Babci i Dzień Dziadka stały się okazją do zorganizowania koncertu w Przedszkolu nr 2 im. Przyjaciół Kubusia Puchatka w Płońsku.

Impreza odbyła się w sobotnie, 10 lutego, popołudnie. Dla gości placówki, którymi poza dziadkami przedszkolaków byli także przyjaciele instytucji, wystąpili dobrze znani w mieście artyści. Swoimi wokalnymi umiejętnościami zachwycali Julia Karlova i Łukasz Zarzycki (śpiewając w duecie i solo) przy akompaniamencie pianistki Anny Koźniewskiej. Liryczne, ale też wesołe utwory sprzyjały weekendowemu rozluźnieniu, a słodki poczęstunek i pogawędki przy kameralnych stolikach zapewniły sympatycznie spędzony czas. (mw)

foto: Małgorzata Wielechowska

Więcej zdjęć w Galerii

 
REKLAMA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecane strony
 
Do góry Do góry