Reklama Reklama Reklama
Reklama
Szukaj w artykułach:
               Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************
plonszczak.pl arrow Krótko
środa, 13 grudnia 2017 r.
Aktualne wydanie
Pierwsza strona
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Galeria zdjęć
Numery archiwalne
Artykuły
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Krótko
Wójt obiecuje remont... Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu

Zdjęcie do artykułu… ale wiosną.

Chodzi o gruntową drogę w Krajęczynie w gm. Joniec. Czytelnik, który interweniował w tej sprawie w naszej redakcji, argumentował, że prowadząca w stronę Grabia gminna droga wymaga modernizacji. Chodzi między innymi o pobocza, które uniemożliwiają odpływ wody z drogi. Wójt gminy Joniec, Marek Czerniakowski zapytany w tej sprawie mówi, że znaczna część żwirowych dróg w gminie jest, można powiedzieć, w średnim stanie, gmina stara się sukcesywnie ten stan poprawiać, a w przypadku drogi w Krajęczynie będzie można coś zrobić, ale wiosną. (ko)

foto: Łukasz Wielechowski
 
Wydają już obiady! Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Od poniedziałku, 4 grudnia Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Płońsku wydaje bezpłatne posiłki dla potrzebujących.

Posiłki będą wydawane przez okres zimy codziennie w godzinach od 13 do 14.30, w tym również w soboty i niedziele, przy ulicy Płockiej - w dawnej siedzibie Urzędu Stanu Cywilnego.

Informacji udzielają pracownicy socjalni MOPS ul. św. Maksymiliana  Kolbe 9, tel. 23 662 29 90 lub 23 662 42 20 w godz. 7.30 - 15.30. (ko)
 
Czerwiński na święta Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Zdjęcie do artykułuFinalista kulinarnego programu MasterChef Szymon Czerwiński dzięki głosom internautów odwiedził w sobotę, 2 grudnia wychowanków płońskiego domu dziecka.

Wynik 26 tys. głosów użytkowników facebooka, oddanych w konkursie ogłoszonym przez finalistę programu MasterChef Szymona Czerwińskiego, zdecydował o jego przyjeździe do Płońska. Kucharz amator odwiedził wychowanków płońskiego domu dziecka, lecz nie sam, a w towarzystwie m.in. finalistki programu Top Model Ewy Niespodziany i youtubera Jeremiasza.
Czytaj całość…
 
Miła wizyta w domu dziecka Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Zdjęcie do artykułuPrzemiły, pełen zabaw i wyzwań dzień zapewniła wychowankom płońskiego domu dziecka farmaceutyczna firma GSK z Warszawy, angażująca swoich pracowników do wolontariatu w ramach wewnętrznej akcji „Orange Day”.

Świąteczne dekorowanie ciastek, tworzenie choinkowych ozdób, plastyczne warsztaty, fotobudka, karaoke, gry planszowe i komputerowe, makijaże i czego tam jeszcze nie było, gdy płoński dom dziecka odwiedzili w poniedziałek, 27 listopada wolontariusze z firmy GSK.

- Wolontariat jest częścią misji naszej firmy, organizujemy takie spotkania co roku w ramach „Orange Day”. To może nie jest nic wielkiego, ale warto, bo w ogóle warto być z ludźmi.
Czytaj całość…
 
Tygryski o jesieni Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Zdjęcie do artykułuCzterolatki z Przedszkola nr 2 w Płońsku podjęły się przekonania rodziców do tego, że jesień jest bardzo fajną porą roku, dedykując jej uroczy występ artystyczny.

Przed rodzicielską publicznością Tygryski (bo tak nazywa się przedszkolna grupa czterolatków) wystąpiły we wtorek, 28 listopada, śpiewając i recytując wierszyki związane z aktualną porą roku. (ap)

foto: Anna Piórkowska

Więcej zdjęć w Galerii

 
Wiedza o Kanadzie Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Zdjęcie do artykułuW sobotę, 2 grudnia słuchacze płońskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku mogli dowiedzieć się wielu ciekawych faktów o Kanadzie.

Wykład „Przez Kanadę od Atlantyku do Pacyfiku” wygłosiła Elina Łunarska-Borowicka z Instytutu Chemii Fizycznej PAN. Jedna z ciekawostek o Kanadzie to fakt, że kanadyjski minister ds. imigracji ogłosił św. Mikołaja Kanadyjczykiem a kanadyjska poczta corocznie odbiera miliony listów do św. Mikołaja - pracownicy odpowiadają na te listy jako żona Mikołaja. (ko)

foto: Katarzyna Olszewska
 
Szkolili się strażacy Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu
W niedzielę, 3 grudnia zakończyło się szkolenie strażaków - kierowców z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych.

Szkolenie kierowców - konserwatorów sprzętu ratowniczego ochotniczych straży pożarnych od 18 listopada prowadziła Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Płońsku. Kurs ukończyło 40 członków ochotniczych straży pożarnych z 19 jednostek OSP z powiatu płońskiego.

Celem szkolenia było przygotowanie strażaków-ochotników do wykonywania zadań operatora sprzętu, do obsługi samochodów pożarniczych oraz urządzeń z silnikami spalinowymi, stanowiących wyposażenie OSP oraz do konserwacji i drobnych napraw mających na celu utrzymanie sprawności strażackiego sprzętu. (ko)
 
Spotkanie z... tkaniną i papierem Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Zdjęcie do artykułuPiątkowy, 1 grudnia, wieczór był dla gości płońskiego MCK wyjątkową okazją do obejrzenia prac Ewy Latkowskiej-Żychskiej i porozmawiania z nią na temat tkanin czy produkcji papieru.

Artystka słynie m.in. z tego, że założyła Pracownię Papieru w Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, którą kieruje od 20 lat. Jak mówiła w czasie wernisażu wystawy pt. „My”, papier zauroczył ją i nauczyła się, jak go robić, a teraz uczy tej sztuki innych. Zaznaczała, że to ciężka, fizyczna praca.

- To jest miłość, a dla miłości człowiek zrobi wszystko - podkreślała.
Czytaj całość…
 
W Szóstce wielkie pasowanie Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Zdjęcie do artykułuNiepubliczne Przedszkole „Szóstka” w Płońsku poprzez pasowanie przyjęło do swojego grona najmłodszych, trzyletnich wychowanków.

Uroczystość z udziałem starosty Andrzeja Stolpy i (oczywiście) rodziców odbyła się w piątek, 24 listopada. Dzieci uświetniły ją krótkim, za to pozbawionym tremy, wzruszającym występem artystycznym. (ap)

foto: zbiory przedszkola
 
Maleństw pasowanie Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Zdjęcie do artykułuPłońskie Przedszkole nr 2 im. Przyjaciół Kubusia Puchatka oficjalnie przyjęło do grona swoich wychowanków, dzieci z najmłodszej grupy, czyli „Maleństwa”.

Uroczystość pasowania trzylatków odbyła się w poniedziałek, 27 listopada, a maluchy zainaugurowały ją dzielnie występem artystycznym. Po nim przyjęły pasowanie z rąk burmistrza Andrzeja Pietrasika i zasiadły do słodkiego poczęstunku wraz z zaproszonymi na tę okazję rodzicami. (ap)

foto: Anna Piórkowska

Więcej zdjęć w Galerii

 
REKLAMA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecane strony
 
Do góry Do góry