Reklama Reklama Reklama
Reklama
Szukaj w artykułach:
               Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************
plonszczak.pl arrow Krótko
Poniedziałek, 23 października 2017 r.
Aktualne wydanie
Pierwsza strona
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Galeria zdjęć
Numery archiwalne
Artykuły
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Krótko
O królu Midasie - opera z morałem Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Zdjęcie do artykułuEdukacja muzyczna z przesłaniem i morałem – to efekty czwartkowego, 12 października, koncertu „Król Midas w rękach bogów”, który odbył się w płońskiej szkole muzycznej w ramach cyklu Spotkania z muzyką, który realizuje Filharmonia Narodowa.

Tym razem licznie zgromadzonej publiczności zaserwowano współczesną operę, napisaną na zamówienie filharmonii przez młodego kompozytora Piotra Wróbla. Jej głównym bohaterem i tytułową postacią jest - znany z greckiej mitologii - król Midas, który zachłannie pragnie jak najwięcej złota i jest niezwykle chciwy.
Czytaj całość…
 
Powołanie - aktorstwo Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Zdjęcie do artykułuPonad 40-letnie doświadczenie na deskach wielu teatrów warszawskich, bogata filmografia i przygoda z dubbingiem - aktor Marek Frąckowiak był gościem uczniów Szkoły Podstawowej w Dzierzążni w czwartek, 12 października.

Jest absolwentem aktorskiego wydziału łódzkiej Szkoły Filmowej. Ma ogromny dorobek filmowy i teatralny, wielokrotnie użyczał swojego głosu postaciom z filmów animowanych, założył Fundację Przyjaciół Sztuk Aurea Porta, do tego jest felietonistą i karykaturzystą.

Marek Frąckowiak spotkał się z uczniami szkoły w Dzierzążni, by opowiedzieć im o powołaniu, jakim jest aktorstwo i drodze do spełnienia swoich zawodowych marzeń, którą on rozpoczął przed ponad 40 laty. Zaproponował uczniom warsztaty aktorskie, pokazując jak we właściwy sposób operować głosem, jak artykułować słowa, by zyskać wiarygodność i sympatię widzów.
Czytaj całość…
 
Jazzowy wtorek Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Zdjęcie do artykułuPełen dobrej muzyki wieczór zapewnili artyści, którzy zaprezentowali się w płońskim MCK w ramach cyklu Swing Club na Mazowszu Mazowieckiego Instytutu Kultury. Wtorkowy, 10 października, koncert był ostatnim w tym roku.

Spotkanie z muzykami, jak wskazywał tytuł imprezy, przekonało, że „Piosenka jest dobra na wszystko”. Licznie zgromadzoną w sali widowiskowo-kinowej płońskiego MCK publiczność zabawiali artyści grupy Andrzej Jagodziński Trio, którą tworzą: Andrzej Jagodziński (fortepian), Adam Cegielski (kontrabas) i Czesław Bartkowski (perkusja). W roli wokalisty wystąpił Janusz Szrom. Artyści zadbali o dobry nastrój słuchaczy, których zabrali w świat utworów Jerzego Wasowskiego i Jeremiego Przybory w jazzowym opracowaniu. Koncert, jak zawsze, otworzył Adam Ferch - legenda polskiego jazzu. (mw)

foto: Małgorzata Wielechowska

Więcej zdjęć w Galerii

 
Kazik na powitanie Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Zdjęcie do artykułuW gminie Joniec nowo narodzeni mieszkańcy mogą liczyć na powitalny pakiet od władz.

A w tym pakiecie oprócz dyplomu, grzechotki i pieluch jest miś Kazimierz. Urząd Gminy w Jońcu informuje, że aby otrzymać powitalny pakiet należy powiadomić o narodzinach dziecka. Dodajmy, że w Płońsku nowo narodzeni mieszkańcy miasta otrzymują od ratusza body. (ko)

foto: zbiory UG Joniec
 
Ignacy, nie Andrzej Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Pisaliśmy o jubileuszu OSP w Koziebrodach w gm. Raciąż. Do redakcji dotarł e-mail nadesłany przez Krystynę Thun - Szretter.

- Andrzej de Thun nie był właścicielem (dziedzicem) majątku ziemskiego Koziebrody w 1926 roku, a był nim jego ojciec Ignacy de Thun - znany działacz społeczny w powiecie sierpeckim w pierwszych dekadach XX wieku - napisała pani Krystyna. - Ignacy (mój dziadek) zmarł w 1931 roku - data śmierci na grobie de Thunów na cmentarzu w Koziebrodach. Andrzej de Thun wraz z swoimi braćmi stał się współwłaścicielem majątku ziemskiego Koziebrody dopiero po śmierci ojca i przeprowadzeniu postępowania spadkowego. (ko)
 
Uwaga - konkurs Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Płońskie starostwo ogłosiło konkurs plastyczny - z przymrużeniem oka, pt. „Ada, to nie wypada”. Tematem jest dwudziestolecie międzywojenne, a szczególnie okres związany z odzyskaniem przez Polskę niepodległości.

Chodzi o rysunki satyryczne lub karykatury związane z powyższym tematem. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez powiat.
Czytaj całość…
 
Setki odblasków Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Zdjęcie do artykułuBlisko 900 odblasków trafiło do pierwszoklasistów z naszego powiatu w ramach akcji „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny - wyprawka dla pierwszoklasistów”.

Akcja, zorganizowana przez samorząd województwa mazowieckiego, Mazowiecką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz ośrodki ruchu drogowego z Mazowsza, rozpoczęła się we wrześniu, a zakończyła w środę, 11 października, w gminie Sochocin.

Przez kilkanaście dni przedstawiciel urzędu marszałkowskiego Józef Kaliński prowadził z uczniami pogadanki o bezpieczeństwie na drodze. Wspólnie w wójtami i burmistrzami odwiedził wszystkie szkoły w powiecie płońskim i wręczył pierwszakom blisko 900 pakietów odblaskowych, na które składały się zawieszki, opaski odblaskowe oraz opaski LED.
Czytaj całość…
 
REKLAMA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecane strony
 
Do góry Do góry