Reklama Reklama Reklama
Reklama
Szukaj w artykułach:
               Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************
plonszczak.pl arrow Krótko
środa, 23 sierpnia 2017 r.
Aktualne wydanie
Pierwsza strona
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Galeria zdjęć
Numery archiwalne
Artykuły
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Krótko
Świetlica w Szybkim koniku Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Zdjęcie do artykułuStajnię „Szybki konik” odwiedzili w piątek, 11 sierpnia uczestnicy projektu Stowarzyszenia na rzecz Gminy Dzierzążnia, które aż do końca października prowadzić będzie środowiskową świetlicę „Promyk słońca”.

Jest to stały projekt stowarzyszenia działającego na terenie gminy Dzierzążnia, które rokrocznie organizuje zajęcia świetlicowe dla dzieci i młodzieży. W tym roku zajęcia prowadzone są w Dzierzążni i Kucicach, od drugiej połowy lipca i cieszą się sporym powodzeniem. Prowadzone są w obu miejscowościach trzy dni w tygodniu zajęcia o charakterze socjoterapeutycznym, profilaktycznym i rekreacyjno-sportowym.
Czytaj całość…
 
Ostatnie objazdowe Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Zdjęcie do artykułuMimo bardzo ciepłych dni, a szczególnie upalnego początku sierpnia, ostatnie kulturalne przystanki Miejskiego Centrum Kultury w Płońsku cieszyły się wśród dzieci dużym powodzeniem.

Objazdowe przystanki kulturalne w Płońsku cieszyły się w tegoroczne wakacje dużą popularnością. Ich mali uczestnicy z ochotą brali udział w zabawach i konkursach, m.in., skacząc przez gigantyczną skakankę, kręcąc hula hop, przeciągając linę, czy walcząc na balonowe bomby wodne. Ostatnie tegoroczne przystanki odbyły się na osiedlu Wedelki (wtorek, 1 sierpnia) i przy ul. Wieczorków (czwartek, 3 sierpnia). (ap)

foto: Anna Piórkowska, Katarzyna Olszewska

Więcej zdjęć w Galerii
 
Goszczyce pożegnały trzecią grupę Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Zdjęcie do artykułuI kolejna grupa młodych letników z Goszczyc już w domach. Wrócili z kolonii w środę, 9 sierpnia po dziewięciu dniach wakacyjnego odpoczynku wypełnionego atrakcjami.

Tradycyjnie nie było czasu na nudę, ponieważ wypełniły go wycieczki do warszawskiego ogrodu zoologicznego, rodzinnego parku „Magiczne ogrody” pod Janowcem, na płoński basen, wycieczki rowerowe, terenowe gry i konkursy talentów, zawody sportowe i wizyty gości - m. in. przedstawicieli straży miejskiej, płońskich strzelców, czy wyjątkowa wizyta dzieci i młodzieży z Ukrainy, która w tym samym czasie, co kolonie w Goszczycach, gościła w Płońsku. W te wakacje pozostał już tylko jeden, z czterech zorganizowanych przez miejski urząd, turnus kolonii w goszczyckim ośrodku, który rozpoczął się 14 sierpnia. (ap)

foto: Anna Piórkowska

Więcej zdjęć w Galerii
 
Dalanówek pełen śmieci Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Zdjęcie do artykułuCzego tam nie ma… od sterty butelek począwszy, a skończywszy na starych oponach czy gruzie z rozbiórek. I wcale nie chodzi o składowisko śmieci, z którego Dalanówek w gminie Płońsk jest znany w całym powiecie.

Składowisko (choć fiołkami nie pachnie) jest względnie ogarnięte, ale w wielu miejscach poza nim w Dalanówku napotkać można mniejsze lub większe sterty pozostawionych odpadów. Wystarczy urządzić sobie wycieczkę polnymi drogami w pobliżu składowiska, żeby natknąć się na śmieci, którymi Dalanówek jest zalewany. Zabrał nas na tę wycieczkę jeden z zatroskanych tą sytuacją mieszkańców, jednocześnie apelując do władz gminy, by zadbały o wieś, która i tak jest pokrzywdzona ze względu na bliskość składowiska. (ap)

foto: Anna Piórkowska
 
REKLAMA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecane strony
 
Do góry Do góry