Reklama Reklama Reklama
Reklama
Szukaj w artykułach:
               Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************
plonszczak.pl arrow Krótko
Wtorek, 25 lipca 2017 r.
Aktualne wydanie
Pierwsza strona
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Galeria zdjęć
Numery archiwalne
Artykuły
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Krótko
Zalewa Przemysłową Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Zdjęcie do artykułuTak wygląda odcinek ulicy Przemysłowej w Płońsku po ulewnych opadach deszczu.

Ulica zamienia się w rzekę, a gdy przejeżdża samochód, woda przepływa przez chodnik i przedostaje się na sąsiadujące posesje. Studzienka deszczowa jest, ale najwidoczniej nie jest w stanie odprowadzić wody. Problem trwa od lat. W czwartek, 13 lipca, na ulicy Przemysłowej interweniowali strażacy, którzy wodę wypompowywali. (ko)

foto: Łukasz Wielechowski
 
Zabawy z animatorami Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Zdjęcie do artykułuAtrakcji nie brakowało podczas kolejnych spotkań w ramach płońskiego objazdowego domu kultury. We wtorkowe, 11 lipca, przedpołudnie animatorzy i wolontariusze Miejskiego Centrum Kultury w Płońsku odwiedzili dzieci mieszkające na osiedlu Młynarz.

Mimo niepewnej w tym dniu pogody, z godziny na godzinę przybywało dzieci, które chętnie włączały się w różne gry i zabawy. Atrakcji było jak zawsze dużo - nie tylko dla dzieci, ale też ich rodziców, którzy przyszli ze swoimi pociechami. Dzieci mogły wziąć udział w zabawach z hula hop, przeciąganiu liny czy skakaniu przez skakankę. Czekały na nie również warsztaty kuglarskie, które poprowadzili wolontariusze MCK po zaprezentowaniu swoich umiejętności kuglarskich przed publicznością.

Tradycyjnie nie zabrakło dużych baniek mydlanych, które na każdym przystanku cieszą się zainteresowaniem. Każde dziecko otrzymało słodki upominek. Czwartkowy, 13 lipca, objazdowy dom kultury z przystankiem na Poświętnem z powodu deszczu został przeniesiony na środę, 19 lipca. (łw)
Czytaj całość…
 
Uwaga, przerwy! Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Urząd Gminy w Baboszewie informuje, że w związku z modernizacją hydroforni mogą występować przerwy w dostawie wody.

Utrudnienia dotyczą Baboszewa, Brześcia, Brześcia Małego i Nowego, oraz Cieszkowa Nowego (posesje 22-44) i mogą występować do końca lipca. (ko)
 
Wesprzyjmy Gralewo Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Szkoła Podstawowa w Gralewie (gm. Raciąż) bierze udział w konkursie Podwórko Talentów Nivea, którego nagrodą jest nowoczesny, kolorowy plac zabaw. O wygranej Gralewa możemy zadecydować my, poprzez systematyczny, codzienny udział w głosowaniu, które trwa do końca lipca.

Szkoła w Gralewie przeszła pomyślnie pierwszy etap konkursu, w którym jury wybrało 100 lokalizacji w całej Polsce. W kolejnym etapie trwa głosowanie, poprzez które można zdecydować gdzie powstaną nowoczesne place zabaw. Gralewo ma więc szansę na pozyskanie atrakcyjnego miejsca do zabaw dla dzieci. Wystarczy systematycznie głosować na szkołę z naszego powiatu, by znalazła się w gronie 20 miejsc w Polsce, które konkurs wygrają.

Głosy na Gralewo oddawać można codziennie pod linkiem https://podworko.nivea.pl/lokalizacja/314-stare-gralewo po uprzednim zalogowaniu lub poprzez aplikację mobilną. Głosowanie trwa do 31 lipca. (ap)
 
Tam lecą iskry Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Zdjęcie do artykułuMieszkańcy ulicy Targowej w Płońsku drżą z obawy o swoje życie przez wierzbę wrastającą w linie energetyczne wysokiego napięcia.

Jak poinformowali nas zaniepokojeni mieszkańcy - o usunięcie wrastających gałęzi prosili już w płońskim urzędzie miejskim, na którego gruntach stoi drzewo. Interweniowali również w zakładzie energetycznym. Jednak zarówno ratusz, jak i dostawca energii, „umywają ręce”.

- Urzędnicy odesłali nas do zakładu energetycznego, a energetycy powiedzieli, że nie usuną gałęzi, bo to nie jest ich zadanie - mówią rozżaleni mieszkańcy. - Jak padają deszcze i wieje wiatr, to aż iskrzy. A co robią urzędnicy? Odsyłają nas z kwitkiem - skarżą się.

Słowa płońszczan potwierdzają uschnięte w miejscu styku z liniami energetycznymi gałęzie. Całe drzewo jest zielone, a tylko w miejscu, gdzie dochodzi do spięć, gałęzie uschły. Zdjęcia drzewa przesłaliśmy do rzecznika prasowego firmy Energa, ale niestety do zamykania tego numeru Płońszczaka nie otrzymaliśmy odpowiedzi. Apelujemy również do Urzędu Miejskiego w Płońsku o jak najszybszą interwencję, zanim na ulicy Targowej dojdzie do tragedii. (łw)

foto: Łukasz Wielechowski
 
Letnie kino w Jońcu Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Wraca wakacyjne, letnie kino w Jońcu, ale pierwszy seans zaplanowano w Królewie.

W piątek, 21 lipca o godzinie 21 przy szkole w Królewie odbędzie się wakacyjny seans filmu „Był sobie pies”. Ten sam film o tej samej godzinie 28 lipca będzie można obejrzeć na betonowym boisku w Jońcu.

W Jońcu odbędą się jeszcze dwa seanse: 11 sierpnia o godz. 21 będzie można obejrzeć film „Magiczne drzewo” a 25 sierpnia o godz. 21 film „Mały książę”. Wstęp na seanse jest bezpłatny.

Letnie kino zostało dofinansowane ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich, pozyskanych przez sołectwo Joniec Kolonia, partnerem projektu jest gmina Joniec.

W wakacje można korzystać z boiska i placu zabaw przy szkole w Jońcu - są otwarte od wtorku do niedzieli w godzinach 14-20.

Do korzystania ze szkolnych boisk zaprasza młodzież również gmina Naruszewo. Kompleks boisk przy szkole w Naruszewie jest czynny przez cały tydzień w godzinach 10-14. W przypadku pozostałych godzin można z terenu korzystać po uzgodnieniu z instruktorami sportu (telefony są dostępne na stronie internetowej gminy). (ko)
 
REKLAMA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecane strony
 
Do góry Do góry