Reklama Reklama Reklama
Reklama
Szukaj w artykułach:
               Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                kontakt@plonszczak.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                kontakt@plonszczak.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                kontakt@plonszczak.pl                **************
plonszczak.pl arrow Co, gdzie, kiedy?
Czwartek, 23 października 2014 r.
Aktualne wydanie
Pierwsza strona
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Galeria zdjęć
Numery archiwalne
Artykuły
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Co, gdzie, kiedy?
Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu

Dom Kultury w Płońsku zaprasza


Wernisaż wystawy

W piątek, 24 października o godz. 18 w Galerii P w Płońsku odbędzie się wernisaż wystawy Martina Imricha, artysty malarza urodzonego w Słowacji. Absolwenta Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Jego prace wykonywane są klasyczną techniką malarską oraz różnymi technikami graficznymi. Inspiracja artysty ma swoje źródło przede wszystkim w odczuciach oraz przeżyciach przedstawianych postaci. W swoim dorobku artysta ma już znaczące sukcesy i osiągnięcia. Jest laureatem między innymi Nagrody im. Profesora Józefa Szajny ufundowanej przez Fundusz Popierania Twórczości przy Stowarzyszeniu Autorów ZAIKS. Wystawa potrwa do 28 listopada.

Wykład płońskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Słuchaczy płońskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zapraszamy na wykład pn. ,,Kruche piękno. Historia porcelany’’ - 25 października, g. 11, Market z kulturą, ul. Płocka 86. Wykład poprowadzi Katarzyna Liwak-Rybak, historyk sztuki w Muzeum w Wilanowie, doktorantka Instytutu Sztuki PAN.

Spektakl teatralny dla dzieci

Miejskie Centrum Kultury w Płońsku zaprasza w sobotę, 25 października o godz. 16 do Marketu z kulturą na sztukę teatralną ,,Myszka Miłka sama w domu’’ w wykonaniu Teatru Duże Dzieci z Koziebród. Mała myszka zostaje w domu sama. Czy aby na pewno nic jej nie grozi? Czy wie jak się zachować? Mamy nadzieję, że dzieci pomogą jej przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa. Bilety na spektakl w cenie 2 zł do odbioru w Bistro Qultura /Płocka 39/ od poniedziałku do piątku w godz. 10-18, w soboty godz. 10-14. Ilość miejsc ograniczona!

Bal u trzech czarownic

Pracownia artystyczna PoCoMiTo MCK zaprasza dzieci w wieku 5-10 lat na zabawę halloweenową, w czwartek 30 października o godz. 18. Mile widziane przebrania. W programie: straszne animacje, taneczne pląsy, konkursy z nagrodami, malowanie buziek, przekąski z wiedźmowego kociołka. Karnety w cenie 10 zł do odbioru do 28 października w pracowni PoCoMiTo /ul. Płocka 24/, tel. 23 683 44 36.

Zapraszamy do Poczekalni na bezpłatne seanse filmowe!

,,Kino w Poczekalni’’ jest kontynuowane w tymczasowej siedzibie Miejskiego Centrum Kultury - Markecie z kulturą mieszczącym się przy ul. Płockiej 86. Wstęp wolny! Repertuar (seanse g. 18.30): 23.10. - „Mistrz”; 24.10. - „Tylko kochankowie przeżyją”; 25.10. - „Czarownica”; 30.10. - „Minimaraton Filmów Grozy: Harry Angel”; 31.10. - „Minimaraton Filmów Grozy: Uśpieni”.

Płoński Marsz Milczenia

Burmistrz Płońska zaprasza w środę, 5 listopada na VII Marsz Milczenia pod honorowym patronatem Ambasady Izraela w Polsce, upamiętniający 72. rocznicę likwidacji getta żydowskiego w Płońsku.

Początek Marszu o godz. 12, następnie uczestnicy marszu przejdą ulicą Płocką, /pod prąd/, 1 Maja oraz Towarową na dworzec PKP, która to trasa była ostatnią drogą tysięcy płońskich Żydów, brutalnie wypędzonych i wywiezionych do obozów koncentracyjnych.

W programie m.in.: wystąpienie zaproszonych gości, odegranie hymnów Polski i Izraela, modlitwa ekumeniczna, minikoncert pieśni żydowskich w wykonaniu Stanisława Górki i Wojciecha Machnackiego. Po uroczystościach nastąpi przejazd i złożenie kwiatów przy ,,Drzewku Pamięci’’ oraz przy ,,Lapidarium’’.

Pieśni niepodległości - koncert

W niedzielę, 9 listopada po mszy św. o godz. 16 zapraszamy do kościoła parafii św. Michała Archanioła w Płońsku na koncert ,,Pieśni niepodległości’’ w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej ,,Con Grazia’’ pod dyrekcją Leszka Kalkowskiego oraz solistów: Dorota Szczepańska - sopran, Piotr Rafałko - tenor, Krzysztof Matuszak - baryton. Oprawa muzyczna mszy - chór Allegro Coro pod dyrekcją Mariusza Wrzesińskiego.
Czytaj całość…
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecane strony
 
Do góry Do góry